Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19)

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XIX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. 

Sâmbătă, în Seria A, Talna Oraşu Nou a obținut cea mai categorică victorie a etapei, 11-1 cu Agrișul, și a urcat pe primul loc în clasament până azi, când Energia Negrești a învins cu 2-0 la Livada (goluri Onisa Daniel (pen.) și Goja Flavius) și a redevenit liderurul seriei.

În Seria B s-au jucat doar două meciuri, sâmbătă, Cetate 800 Ardud s-a impus cu 3-2 în deplasre la Voința Doba, iar azi Crasna Moftinu Mic a câștigat cu 5 - 3 în fața celor de la Recolta Dorolţ, celelalte trei jocuri fiind amânate.

În Seria C, primele două clasate au fost învinse, sâmbătă, în derby-ul etapei, Victoria Carei s-a impus în fața liderul la zi din clasamentul seriei, AS Căpleni, scor 2-0, iar astăzi, Schamagosch Ciumeşti a pierdut, 2-3 pe terenul Stăruinţei Berveni.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Talna Oraşu Nou 11 - 1 Egri Sasok Agriş (8-1)

Duminică, 14 aprilie:

Sportul Botiz 2 - 6 Venus Dumbrava (1-2)

Dacia Medieşu Aurit 2 - 1 Victoria Apa (2-1)

AS Livada 0 - 2 Energia Negreşti (0-0)

Speranța Halmeu 5 - 0 Voinţa Lazuri (3-0)

Someşul Odoreu - Turul Micula (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

ACS Voinţa Doba 2 - 3 AS CS Cetate 800 Ardud 

Duminică, 14 aprilie:

Crasna Moftinu Mic 5 - 3 Recolta Dorolţ (2-1)

Atletic Craidorolț 0 - 3 Unirea Păuleşti (masa verde)

Viitorul Vetiş - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Someşul Oar - Luceafărul Decebal (amânat)

Voinţa Babţa - CSM Satu Mare (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:

Sâmbătă, 13 aprilie:

CSM Victoria Carei 2 - 0 AS Căpleni (1-0)

Duminică, 14 aprilie:

Fortuna Căpleni 2 - 1 Recolta Sanislău (0-1)

Schwaben Kalmandi Cămin 2 - 3 Real Andrid (1-2)

Unirea Pişcolt 6 - 1 Viitorul Lucăceni (2-0)

AS Ghenci 5 - 1 Victoria Tiream (3-1)

Stăruinţa Berveni 3 - 2 Schamagosch Ciumeşti (2-2)

Frohlich Foieni stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii