Ocupantele locurilor 7 și 9 din Seria B a liga a patra sătmăreană au încheiat la egalitate primul joc al returului.

Recolta Dorolț, liderul Seriei B din liga a patra sătmăreană, a început cu o victorie categorică returul  sezonului 2019/2020, 4-0 cu ocupanta locului 5 din serie, Someșul Oar.

Sâmbătă după-amiază, pe stadionul Unirea din Tășnad s-a jucat meciul restant din cadrul etapei X-a a sezonului din Seria B a ligii a patra sătmărene dintre FC Unirea Tăşnad și Luceafărul Decebal.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a XI-a din seriile A și B, respectiv etapa a XII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. 

În această după amiază, pe terenul din Petin s-a disputat derby-ul seriei B din liga a patra sătmăreană între liderul clasamentului, Recolta Dorolț și ocupanta locului 3, Unirea Păulești.

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a zecea din seriile A și B, respectiv etapa a unsprezecea din Seria C a ligii a patra sătmărene.

Singurul meci al etapei a zecea din Seria B a ligii a patra sătmărene programat astăzi s-a jucat pe terenul din Oar, Someșul primind vizita ocupantei locului trei din serie, Unirea Păulești.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a noua din seriile A și B, respectiv etapa a zecea din Seria C a ligii a patra sătmărene.

În primul joc al etapei a noua din Seria B a ligii a patra sătmărene, disputat pe terenul din Beltiug, Unirea Păuleşti a învins cu scorul de 3-0 Știința Beltiug după o repriză secundă foarte bună.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a opta din seriile A și B, respectiv etapa a noua din Seria C a ligii a patra sătmărene.

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii