banner energy kardio club

Spadasinele de la CS Satu Mare 1 (Teodora Coste, Ilyes Jazmin, Kurtinecz Johanna, Ana Tomșa) au încheiat pe locul 2 întrecerea pe echipe a Campionatului Național de spadă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSM Olimpia Satu Mare (Adrian Dabija, Marton Mezinger, Alex Oroian, Szep Marton) este din nou campioană națională la spadă echipe seniori, sătmărenii reușind să se impună cu 45-31, în finala disputată în fața formației CS Universitatea Craiova 2 (Ovidiu Enescu, Mihail Oprea, Gabriel Vasilescu, Ștefăniță Vîlceanu). 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare găzduiește, începând de joi, Campionatul Național de spadă pentru seniori, competiție în care echipa masculină a CSM-ului sătmărean pornește din postura de campioană en-titre.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sătmăreanca Johanna Kurtinecz a reușit cea mai bună clasare pentru România la Campionatului Mondial de cadeți din Rio de Janeiro, iar în concursul junioarelor, unde au participat 167 de sportive, Ana Tomșa a terminat pe locul 31.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Începând de astăzi, tinerii spadasini formați la școala de scrimă sătmăreană vor intra în competiți la Campionatul European de cadeți și juniori organizat în capitala Georgiei, Tbilisi, unde mai mulți sportivi sătmăreni își vor face debutul în elita europeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, selecționata României, cu două sătmărence în componență, campioana națională Kurtinecz Johanna și vicecampioana Ilyés Jázmin, alături de Alina Alexandrescu și Elena Gușatu, a câștigat medalia de argint în proba pe echipe a Circuitului European de spadă de la Novisad, iar duminică, în întrecerea individuală, Johanna Kurtinecz a câștigat medalia de bronz.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

CSA Steaua București 1 (Erica Badea, Natalia Constantin, Daria Stănciulescu, Rodica Ștefănescu) a câștigat titlul de campioană a României la junioare, în proba de spadă feminin echipe.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Daria Stănciulescu (CSA Steaua București) a cucerit luni, la București, titlul de campioană a României în proba feminină individuală de spadă junioare. Dari a dispus în finala concursului de Alexandra Drăgan (CSM Oradea), cu 15-6. Medaliile de bronz au fost câștigate de Johanna Kurtinecz (CS Satu Mare) și Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

După titlul de campioană câștigat vineri de Johanna Kurtinecz în proba individuală, astăzi, sătmărencele s-au impus și în finala Naționalelor de spadă cadeți echipe feminin, 41-40 în fața fetelor de la CSS Quarto  București 1, iar băieții au câștigat medaliile de argint, după ce au fost învinși în marea finală de CS UNEFS București 1 (44-29).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

A fost o finală „în familie” la București, în finala probei feminine individuale a Campionatului Național de Cadeți la spadă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sătmărencele Ana Tomșa, Kurtinecz Johanna și Ilyés Jázmin, alături de antrenorul Adrian Szilagyi, au participat la ediția a 27-a a Cupei Mondiale „Ciudad de Burgos”, desfășurată în Spania.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Johanna Kurtinecz a cucerit medalia de bronz la Circuitul European al Cadeților de la Copenhaga în competiția individuală.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit azi Cupa României la spadă feminin individual, după ce s-a impus în finala disputată în compania Alexandrei Predescu (CSA Steaua București), scor 15-11. Medaliile de bronz au fost adjudecate de Erica Badea (CSA Steaua București) și Ana Tomșa (CS Satu Mare).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Echipa CSM Olimpia Satu Mare (Adrian Dabija, Marton Mezinger, Alex Oroian, Tudor Surducan) s-a impus vineri în ediția 2025 a Cupei României la spadă masculin echipe, competiția rezervată seniorilor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Adrian Dabija a câștigat Cupa României la spadă seniori, iar Marton Mezinger a câștigat medalia de bronz.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Adrian Dabija s-a impus sâmbătă, la Craiova, în finala masculină a Trofeului Alfredo Bachelli la spadă. El a dispus cu 15-4 de Horia Mladin (CSA Steaua București), în ultimul act al competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sătmăreanca Kurtinecz Johanna a câștigat medalia de bronz la Trofeo Maestro Dario Codarin din Klagenfurt.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sătmăreanca Kurtinecz Johanna a câștigat astăzi medalia de argint în proba individuală a etapei de la Napoli din cadrul Circuitului European Cadeți.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Ana Tomșa (CS Satu Mare) a câștigat marți, la Craiova, trofeul Cupei României la spadă feminin junioare. Ana a dispus în finală de Erica Badea (CSA Steaua București) cu 15-13. Medaliile de bronz au fost cucerite de Daria Stănciulescu (CSA Steaua București) și Johanna Kurtinecz (CS Satu Mare).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii