Formația sătmăreană, pregătită de Nelu Donca, s-a impus în ultimul act al Cupei României - faza județeană în fața celor de la Talna Orașu Nou la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 90 minute, scorul a fost egal 1-1.

CSM Satu Mare a încheiat la egalitate, 1-1, returul barajului de promovare cu campioana Ligii a IV-a din județul Bistrița-Năsăud, Minerul Rodna, și din sezonul viitor va evolua în Liga 3.

Reprezentativa U21 a României a învins, vineri, la Cesena, cu scorul de 4-2 (0-0), selecţionata Angliei, în etapa a doua a grupei C de la Campionatul European de tineret.

Joi seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat a doua semifinală a Cupei României - faza județeană, Olimpia MCMXXI Satu Mare învingând Recolta Dorolț cu scorul de 3-2.

După ce a condus la centru partida de debut a Euro 2019, Polonia-Belgia 3-2, careianul Istvan Kovacs a fost delegat la derby-ul Grupei B, Germania-Serbia.

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

Tricolorii U21 au învins clar primul adversar de la acest turneu final, după un start excelent de meci, în care au condus cu 2-0 după primele 14 minute.

În urma performanțelor din sezonul 2018/2019, Comisia de Arbitri UEFA a revizuit lista oficialilor de joc pentru prima parte a sezonului următor.

Echipa de juniori a CSM Victoria Carei, campioana Sătmarului la juniori U19, joacă în această după-amiază ultimul meci de la turneul semifinal din cadrul Campionatului Național U19 județean.