Liga 4 | Seria C | Victoria Carei a câștigat derby-ul etapei cu AS Căpleni

În această seară, în derby-ul Seriei C din liga a patra sătmăreană, Victoria Carei s-a impus în fața liderul la zi din clasamentul seriei, AS Căpleni.

Echipa pregătită de Marius Botan a câștigat cu scorul de 2-0 și s-a apropiat la două puncte de echipa din Căpleni, dar și de Schamagosch Ciumeşti, care, dacă câștigă mâine jocul cu din deplasare de la Stăruinţa Berveni, va urca pe prima poziție în clasamentul Seriei C. De altfel, Victoria Carei a învins în urmă cu trei etape și Schamagosch Ciumeşti, scor 2-1.

În meciul de azi, disputat pe Stadionul Victoria din Carei, în fața câtorva sute de spectatori, jucătorii careieni au marcat câte un gol pe repriză, Alex Babiciu deschizând scorul după un sfert de oră de la startul jocului, iar Bogdan Griszhaber a dublat avantajul Victoriei și a închis tabela la cinci minute de la starul reprizei secunde.

Meciul juniorilor a fost câștigat de puștii din Căpleni, care s-au impus la limită, 1-0, în fața echipei pregătită de Tabi Zsolt.

Etapa următoare, CSM Victoria Carei va juca în deplasare la AS Ghenci, iar AS Căpleni va juca, tot în deplasare, la Viitorul Lucăceni.

Liga 4 | Seria C | Etapa 19 | CSM Victoria Carei 2 - 0 AS Căpleni (1-0)

Marcatori: Alex Babiciu (min. 15) și Bogdan Griszhaber (min. 50);

Arbitri: Omuț Marius+asistenți Bihor;

Observator: Pataki Zoltan;

CSM Victoria Carei: Mitracica Erik - Holczberger Krisztián, Griszhaber Bogdan, Mihale Claudiu, Ghiarfaș Mihai, Lazea Gabriel, Csenteri Bence, Veres Alex, Bákai Balázs, Babiciu Alex — Mărneanu Cătălin;

Rezerve: Ármos Sándor, Ardelean Cristian, Malinetescu Alex, Zbona Raul, Silaghi Randu, Mihály István, Orosz Engelbert;

Antrenor: Marius Botan:

AS Căpleni: Veibel Szilárd - Pataki Árpád, Papp Attila, Fleisz Christopfer, Baumgartner Antal — Gecse Áron, Bákai Szabolcs, Moldovan Marius — Silaghi Gábor, Boldizsár Edmond, Mosdóczi Bence;

Rezerve: Illyés Dániel, Szabó Steven, Gecse Gergő, Keszenheimer Zsolt, Hauler Tamás;

Antrenor: Silaghi Gábor;

Program Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:

Duminică, 14 aprilie:

Fortuna Căpleni - Recolta Sanislău (ora 11:00 și 13:00)

Arbitri: Bărbuş Stejerel, Popescu Tudor, Trella Zora;

Observator: Borz Ionel;

Schwaben Kalmandi Cămin - Real Andrid (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Chiorean George, Reday Arpad, Botoş Roland;

Observator: Niţă Gheorghe;

Unirea Pişcolt - Viitorul Lucaceni (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observator: Ziman Cornel;

AS Ghenci - Victoria Tiream (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Bonţidean Daniel;

Observator: Dumitraş Gheorghe;

Stăruinţa Berveni - Schamagosch Ciumeşti (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Miron Ciprian;

Observator: Torok Zoltan;

Frohlich Foieni stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 13 Aprilie 2019 18:50

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii