Liga a V-a

Liga a V-a (132)

În această după-amiază, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat finala ligii a cincea din fotbalul județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această după amiază, pe terenul din Dorolț s-a jucat prima semifinală a campionatului ligii a cincea sătmărene între Olimpia MCMXXI Satu Mare și Unirea Bercu.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XVIII-a în cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această după-amiază, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan”, Olimpia MCMXXI a făcut scorul sezonului, în ultima etapă a sezonului regulat, cu Kneho Urzicei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică sunt programate jocurile etapei a XVIII-a în cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă s-au disputat jocurile etapei a XVII-a din cele două serii ale ligii a cincea. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această după-amiază, pe terenul din Căuaș, s-a jucat derby-ul etapei a XVII-a între ocupantele primelor două locuri din Seria A, Olimpia MCMXXI și Olimpia Căuaș.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XVI-a din cele două serii ale ligii a cincea.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Duminică, la prânz, liderii celor două serii din liga a cincea sătmăreană, Olimpia MCMXXI și Voința Turț, au jucat un meci amical pe parcursul a trei reprize: două de fotbal și una de socializare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii