Liga a V-a

Liga a V-a (98)

Echipa suporterilor, Olimpia MCMXXI, a obținut duminică seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan”, o nouă victorie în cadrul Seriei A din Liga 5, 7-0 cu Termala Dindești.

După câteva sezoane petrecute la Victoria Apa, fostul jucător al Olimpiei, Vasile Mihovici, a preluat de astăzi, în calitate de antrenor/jucător, echipa din Seria A a ligii a cincea, Olimpia Căuaș.

Echipa suporterilor sătmăreni - Olimpia MCMXXI Satu Mare - a obținut astăzi prima victorie în deplasare, 6-0 pe terenul Gloriei Moftinu Mare.

În acest weekend au început și meciurile din cele două serii ale Ligii a V-a, opt dintre cele nouă jocuri programate fiind câștigate de gazde. Kneho Urziceni este singura echipă care a reușit să câștige în delasare, 4-0 pe terenul celor de la Speranța Bogdand.

Sezonul 2018/2019 al Ligii a V-a a început sâmbătă cu meciul din Seria B dintre Unirea Bercu și ACS Turulung, gazdele impunându-se cu scorul de 6-2 (4-1 la pauză), iar astăzi, în primul meci al zilei, echipa a doua a CSM-ului a învins echipa a doua a celor de la Cetate 800 Ardud cu scorul de 6-2 (3-1 la pauză).