Cu o săptămână înainte de reluarea sezonului din liga a treia, CSM Victoria Carei a încheiat perioada de pregătiri cu un amical disputat pe terenul ocupantei locului doi din liga de elită sătmăreană - FC Unirea Tășnad.

Vineri după-amiază, pe Stadionul Solovan din Sighetu Marmației, Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat din nou în compania CSM-ului Sighetean.

Vineri după-amiază, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din muncipiul Satu Mare, CSM-ul sătmărean a jucat în compania lanternei roșii din Seria 10 - Minaur Baia Mare ultimul meci amical înainte de reluarea sezonului din liga a treia.

Cu zece zile înainte de reluarea sezonului din liga a treia, arbitrii și observatorii au participat la seminarul de iarnă de la Cheile Grădiștei.

Marți după-amiază, pe terenul sintetic al Bazei Sportive din municipiul Satu Mare, CSM Victoria Carei a jucat un meci amical cu juniorii U19 ai Liceului cu Program Sportiv Satu Mare.

Jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare își continuă pregătirile pentru reluarea sezonului, iar astăzi, la prânz, au disputat un nou meci amical, pe terenul colegei de serie Lotus Băile Felix (locul 3 în Seria 10).

CSM Victoria Carei a pierdut la scor jocul de pregătire disputat sâmbătă, la prânz, pe terenul sintetic al Bazei Sportive Transilvania Academy din Oradea în compania celor de la FC Bihor.

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare a jucat sâmbătă, la prânz, un meci amical pe terenul echipei din liga a treia maghiară - Debreceni EAC.

Cele trei reprezentante ale județului Satu Mare în liga a treia se află în perioada de pregătiri pentru partea a doua a sezonului, iar sâmbătă au programate meciuri amicale. Toate cele trei echipe vor disputa meciurile amicale în deplasare, de la ora 12:00.