Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Seria B | Cetate 800 Ardud s-a impus pe terenul Voinței Doba

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Astăzi, în preambulul etapei a XV-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, Cetate 800 Ardud s-a impus pe terenul Voinței Doba cu scorul de 3-2.

Toate cele cinci goluri s-au marcat pe parcursul primei reprize, începutul meciului fiind foarte intens, Ovidiu Pop deschizând scorul pentru Ardud, în minutul 5, iar după un minut Bogdan Spin a egalat pentru Doba. Emanuel Taloș a reușit o dublă în zece minute (min. 13 și 23) și Ardudul conducea cu 3-1, iar scorul final a fost stabilit cu trei minute înainte de pauză, Nagy Attila marcând golul doi pentru Voința Doba.

Din păcate, în cadrul etapei a XV-a din Seria B au fost programate doar două meciuri, mâine, la Moftin, se va disputa duelul dintre Crasna și Recoltei Dorolț, celelalte trei jocuri fiind amânate...

Meciul juniorilor a fost câștigat de echipa din Doba, care s-au impus la limită, 2-1, în fața echipei din Ardud, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0.

Etapa următoare, ACS Voinţa Doba va juca, tot acasă, cu Ştiinţa Beltiug, iar AS CS Cetate 800 Ardud va primi vizita celor de la Luceafărul Decebal.

Liga 4 | Seria B | Etapa 15 | ACS Voinţa Doba 2 -3 AS CS Cetate 800 Ardud (2-3)

Marcatori: Bogdan Spin (min. 6), Nagy Attila (min. 42)/Ovidiu Pop (min. 5), Emanuel Taloș (min. 13 și 23);

Arbitri: Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu, Raț Sebastian;

Observator: Rus Gavril;

ACS Voinţa Doba: Mircea Stan - Dănuț Chirean, Marius Deac, Iona Georgescu, Răzvan Zaha, Toth Răzvan, Nagy Attila, Vlad Petran, Bogdan Spin, Dacian Alec, Vlăduț Dima; 

Rezerve: Marcel Sician, Menesi Erik, Neamti Zsoli, Bogdan Pădurean, Wiesen Raul, Dorin Cont, Mihai Tocaci;

Antrenor: Florin Deac;

 AS CS Cetate 800 Ardud: Kiss Felician - Ciprian Anton, Brata Desideriu, Claudiu Blaga, Erli Martin, Ovidiu Pop, Emanuel Taloș, Vasile Zaha, Darian Moldovan, Cristian Chiș, Titus Coți; 

Rezerve: Andrei Barbul, Menyhart Călin, Soos Adrian, Marian Zaha, Dan Anton, Narcis Tisea;

Antrenor: Tudor Barbul;

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:

Duminică, 14 aprilie:

Crasna Moftinu Mic - Recolta Dorolţ (ora 15:00-seniorii și ora 17:00-juniorii)

Arbitri: Rad Bogdan, Kopriva TamaS, Kopriva Zsolt;

Observator: Iosif Vigu;

Atletic Craidorolț 0 - 3 Unirea Păuleşti (masa verde)

Viitorul Vetiş - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Someşul Oar - Luceafărul Decebal (amânat)

Voinţa Babţa - CSM Satu Mare (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 16 45
2 Talna Oraşu Nou 16 42
3 Turul Micula 15 34
4 Victoria Apa 16 27
5 Speranța Halmeu 15 27
6 Dacia Medieşu Aurit 15 23
7 AS Livada 16 17
8 Venus Dumbrava 16 17
9 Sportul Botiz 15 13
10 Voinţa Lazuri 16 11
11 Someşul Odoreu 15 9
12 Egri Sasok Agriş 15 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 15 45
2 Ştiinţa Beltiug 15 37
3 Crasna Moftinu Mic 15 32
4 Recolta Dorolţ 16 31
5 Voinţa Babţa 14 28
6 Luceafărul Decebal 12 24
7 Unirea Păulești 15 21
8 Someşul Oar 14 14
9 Cetate Ardud 16 13
10 Viitorul Vetiş 15 6
11 Voinţa Doba 13 6
12 Atletic Craidorolț 16 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 18 45
2 Schamagosch Ciumeşti 19 45
3 CSM Victoria Carei 18 43
4 Fortuna Căpleni 18 37
5 Frohlich Foieni 18 33
6 Schwaben Kalmandi Cămin 19 25
7 Real Andrid 18 25
8 Unirea Pişcolt 19 24
9 Recolta Sanislău 19 21
10 Stăruinţa Berveni 18 16
11 AS Ghenci 19 13
12 Viitorul Lucaceni 18 11
13 Victoria Tiream 19 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 10 27
2 Prietenia Crucişor 11 25
3 Unirea Bercu 12 21
4 Ugocea Porumbeşti 11 21
5 Codreana Homoroade 11 13
6 Recolta Dorolț II 12 12
7 CSM Satu Mare II 8 11
8 Viile Satu Mare 9 10
9 ACS Turulung 11 7
10 Cetate Ardud 11 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii