Liga 4 | Seria A | Talna Orașu Nou a făcut golaveraj în meciul cu Egri Sasok Agriș

(7 voturi)

Talna Orașu Nou s-a impus astăzi fără probleme în fața lanternei roșii din Seria A, Egri Sasok Agriș.

Talna a câștigat cu scorul de 11-1 și a fost aproape să egaleze cea mai categorică victorie din acest sezon, 12-1 pe terenul celor de la Someșul Odoreu (etapa 3).

Încă din prima repriză, echipa din Orașu Nou a marcat nu mai puțin de 8 goluri, Ioan Boje reușind să înscrie de 4 ori, Casian Bere a reușit o dublă, iar David Medve și Alex Velea a înscris câte un gol. La scorul de 6-0, Nicolae Marton a marcat singurul gol al oaspeților, iar pe parcursul reprizei secunde Talna Orașu Nou a mai înscris trei goluri prin Bute Janos, Kovacs Attila și Dumitru Torz.

În urma victoriei de azi, Talna urcă pe primul loc în clasamentul Seriei A, cel puțin până mâine când Energia Negrești joacă în deplasare la Victoria Apa.

Meciul juniorilor a fost amânat.

Etapa următoare, Talna Orașu Nou va juca în deplasare la Venus Dumbrava, iar Egri Sasok Agriș va primi vizita celor de la Speranța Halmeu.

Liga 4 | Seria A | Etapa 15 | Talna Oraşu Nou 11 - 1 Egri Sasok Agriş (8-1)

Marcatori: Ioan Boje (4), Casian Bere (2), David Medve, Alex Velea, Bute Janos, Kovacs Attila și Dumitru Torz;

Arbitri: Pop Lucian, Bathory Ştefan, Mihai Marius;

Observator: Gherasim Alexandru;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - George Botoș, Alin Negru, Ioan Boje, Casian Bere, Kovacs Attila, Erdei Sandor, Denis Filip, Marian Demian, Alex Velea, David Medve;

Rezerve: Michel Fedorca, Radu Zaharia, Bute Janos, Lucian Homorozan, Denis Vașvari, Dumitru Torz, Zaszlati Florin;

Egri Sasok Agriş: Nicolae Bertici - Marton Nicolae, Marton Istvan, Daraban Karoly, Sipos Mark, Kuzman Mark, Fazekas Erik, Kosa Kristof, Nagy Levente, Spiller Rudolf, Antal Zsombor;

Rezerve: Szilagyi Felix, Marton Roland, Spivak Sandor, Tagze Szabolcs, Fazekas Felix;