Liga 4 | Seria A | Talna Orașu Nou a făcut golaveraj în meciul cu Egri Sasok Agriș

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Talna Orașu Nou s-a impus astăzi fără probleme în fața lanternei roșii din Seria A, Egri Sasok Agriș.

Talna a câștigat cu scorul de 11-1 și a fost aproape să egaleze cea mai categorică victorie din acest sezon, 12-1 pe terenul celor de la Someșul Odoreu (etapa 3).

Încă din prima repriză, echipa din Orașu Nou a marcat nu mai puțin de 8 goluri, Ioan Boje reușind să înscrie de 4 ori, Casian Bere a reușit o dublă, iar David Medve și Alex Velea a înscris câte un gol. La scorul de 6-0, Nicolae Marton a marcat singurul gol al oaspeților, iar pe parcursul reprizei secunde Talna Orașu Nou a mai înscris trei goluri prin Bute Janos, Kovacs Attila și Dumitru Torz.

În urma victoriei de azi, Talna urcă pe primul loc în clasamentul Seriei A, cel puțin până mâine când Energia Negrești joacă în deplasare la Victoria Apa.

Meciul juniorilor a fost amânat.

Etapa următoare, Talna Orașu Nou va juca în deplasare la Venus Dumbrava, iar Egri Sasok Agriș va primi vizita celor de la Speranța Halmeu.

Liga 4 | Seria A | Etapa 15 | Talna Oraşu Nou 11 - 1 Egri Sasok Agriş (8-1)

Marcatori: Ioan Boje (4), Casian Bere (2), David Medve, Alex Velea, Bute Janos, Kovacs Attila și Dumitru Torz;

Arbitri: Pop Lucian, Bathory Ştefan, Mihai Marius;

Observator: Gherasim Alexandru;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - George Botoș, Alin Negru, Ioan Boje, Casian Bere, Kovacs Attila, Erdei Sandor, Denis Filip, Marian Demian, Alex Velea, David Medve;

Rezerve: Michel Fedorca, Radu Zaharia, Bute Janos, Lucian Homorozan, Denis Vașvari, Dumitru Torz, Zaszlati Florin;

Egri Sasok Agriş: Nicolae Bertici - Marton Nicolae, Marton Istvan, Daraban Karoly, Sipos Mark, Kuzman Mark, Fazekas Erik, Kosa Kristof, Nagy Levente, Spiller Rudolf, Antal Zsombor;

Rezerve: Szilagyi Felix, Marton Roland, Spivak Sandor, Tagze Szabolcs, Fazekas Felix;

 

Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:

Duminică, 14 aprilie:

Sportul Botiz - Venus Dumbrava (ora 14:00 și 16:00)

Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Şerban Ovidiu;

Observator: Turtureanu Ioan;

Dacia Medieşu Aurit - Victoria Apa (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Peneghi Şerban, Toth Cristian, Marian Beniamin;

Observator: Iuhas Ioan;

AS Livada - Energia Negreşti (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Bogdan Răzvan, Mihali Darius, Mihali Marius;

Observator: Halici Eugen;

Speranța Halmeu - Voinţa Lazuri (ora 15:00 și 17:00)

Arbitri: Berei Roland, Căliman Patrick, Sician Gabriel;

Observator: Altfatter Robert;

Someşul Odoreu - Turul Micula (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii