Liga 3 | CSM Olimpia Satu Mare a încheiat la egalitate amicalul cu Minaur Baia Mare Foto: Minaur Baia Mare

(1 Vot)

În această perioadă, echipele sătmărene din liga a treia sunt în pline pregătiri pentru partea a doua a sezonului, iar în această dimineață, CSM Olimpia Satu Mare a jucat primul amical din acest an la Baia Mare.

Duelul dintre ocupanta locului secund din Seria 10 și lanterna roșie a seriei s-a încheiat la egalitate, 2-2, la pauză scorul fiind de asemena egal, 1-1. Băimărenii au deschis scorul la mijlocul primei reprize prin căpitanul David Simion, iar Zsiga Ervin a restabilit egalitatea înainte de pauză dintr-o lovitură de la 11m, 1-1. Cu zece minute înainte de fianlul meciului, Adrian Bura a întors rezultatul și a adus CSM-ul în avantaj, 1-2, însă în prelungirile meciului Stănescu a egalat și a stabilit scorul final al meciului, 2-2.

Meciul s-a jucat pe terenul sintetic al Colegiului ”Aurel Vlaicu” din Baia Mare, iar Cosmin Iuhas a trimis o echipă în prima repriză, iar în partea a doua a meciului au intrat alți 11 jucători.