Sâmbătă și duminică au fost programate jocurile etapei a XV-a din Seria C a ligii a patra, etapă în care gazdele au câștigat cinci jocuri, iar oaspeții doar unul.

Federația Română de Fotbal a demarat în acest an procesul de clasificare pe baza standardelor de calitate a academiilor, cluburilor cu activitate de copii și juniori și centrelor pentru fotbal juvenil din România.

CSM Satu Mare a mai transferat un jucător de la echipa a doua a celor de la FCSB.

Juniorii U15 de la LPS Satu Mare, pregătiți de Cosmin Iuhas, au câștigat duminică, la Bistrița, primul meci din returul sezonului 2018/2019 al Ligii Elitelor U15.

Duminică după-amiază, pe o vreme frumoasă de primăvară și în fața unui public numeros, liderii celor două serii din liga a cincea sătmăreană s-au întâlnit într-un joc de pregătire.

Sâmbătă și duminică s-au disputat alte patru meciuri din cadrul 16-imilor fazei județene a Cupei României, gazdele obținând victorii pe linie și implicit calificarea în trul următor al competiției.

Sâmbătă și duminică au fost programate jocurile etapei a XV-a din Seria C a ligii a patra, etapă în care s-au marcat 16 goluri, gazdele câștigând trei jocuri, oaspeții s-au impus în două meciuri, iar duelul dintre Cămin și Pișcolt s-a încheiat la egalitate.