Liga a IV-a Elite | Șase goluri marcate în primul meci din returul campionatului

(5 voturi)
Liga de elită a fotbalului județean sătmărean a revenit în prim-planul iubitorilor de fotbal, în acest weekend fiind programate meciurile din prima etapă a returului.
Sâmbătă s-a jucat primul meci al etapei, ecusonul FIFA, Istvan Kovacs conducând la centru duelul dintre ACS Voinţa Doba și Energia Negreşti, câștigat de negreșteni cu scorul de 6-0.
Negreștenii au început în forță meciul și după doar trei minute au deschis scorul prin Ghiriti Gheorghe, iar în minutul 17, Remus Ardelean a dublat atavantajul Energiei, 2-0. Cel mai frumos gol al meciului a fost marcat de Pavel Nemeș care a executat perfect o lovitură liberă de la 22 m (min. 35), acesta stabilind și rezultatul la pauză. În repriza secundă Tudor Toth a marcat pentru 4-0 (min. 51), iar golgheterul echipei, Ghiriti Gheorghe a mai reușit o dublă (min. 64 și 81) stabilind scorul final, 6-0.
Meciul de juniori a fost câștigat tot de echipa din Negrești, cu același scor, 6-0, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0.

ACS Voința Doba 0 - 6 Energia Negresti (0-3)
Marcatori: Ghiriti Gheorghe (min. 3, 64 și 81), Remus Ardelean (min. 17), Pavel Nemeș (min. 35) și Tudor Toth (min. 51);
Arbitru: Istvan Kovacs;
Asistenți: Costea Dănuț, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Brudașca Bogdan;
ACS Voința Doba: Dragoș Aspru - Zoltan Leleti, Roland Barotly, Richard Oros, Mirel Boitor, Roland Belbe, Marius Deac, Alin Lung, Vasile Ursan, Sergiu Negru;
Energia Negresti: Andrei Gergely - Daniel Neamț, Ioan Ugocian, Lucian Pop, Ioan Huszti, Gheorghe Solomes, Sebastian Balog, Pavel Nemeș, Remus Ardelean, Gheorghe Ghiriti, Tudor Toth;

Astăzi se dispută celelalte meciuri programate în această etapă, după următorul program: