Liga 3 | CSM Victoria Carei a obținut cea mai categorică victorie a anului

(1 Vot)

Sâmbătă după-amiază, Victoria Carei a jucat al doilea meci consecutiv pe teren propriu din play-out-ul seriei zece și, după ce a încheiat la egalitate sâmbătă trecută cu Minaur Baia Mare, astăzi au obținut cea mai categorică victorie a anului.

Horvath David, pentru prima dată titular în acest sezon la Victoria, a deschis scorul în minutul 2 și a stabilit scorul pauzei, iar în debutul reprizei secunde a reușit dubla, 2-0. După trei minute Darius Marina a marcat golul trei al creierilor, iar veteranul Dorin Goga a redus din diferență pentru clujeni în minutul 65 și a stabilit scorul final al meciului, 3-1.

În sezonul regular, Sănătatea s-a impus pe teren propriu, iar duelul de la Carei a fost câștigat de Victoria.

Etapa următoare, vineri, 26 aprilie, se va juca derby-ul județean sătmărean din play-out, Olimpia MCMXXI Satu Mare - CSM Victoria Carei.

liga3 playout csm victoria carei 1

Liga 3 | Seria 10 | Play-Out | Etapa 4 | CSM Victoria Carei 3-1 Sănătatea Servicii Publice (1-0)

Marcatori: Horvath David (min. 2, 57), Darius Marina (min. 60)/Dorin Goga (min. 67)

Arbitru: Mormeci Dumitru Robert (Braşov)

Asistenți: Tunsoiu Marian (Sinca Noua) și Pânzaru Viorel (Braşov)

Delegat de joc: China Cristian (Baia Mare)

Observator arbitri: Marchiș Traian (Baia Mare)

CSM Victoria Carei: Fila Karoly - Dacian Duncă, Adrian Ciul, Alex Negrea, Eduard Marina, Daniel Tilinger (cpt.), Norbert Barta, Darius Marina, Andrei Hosu, Raul Haiduc, Horvath David;

Rezerve: Erik Mitracica, Vili Bence - Teodor Bîrle, Nyilvan Bogdan, Deniss Baior, Rafael Popovici-Ciatău, Răzvan Negreanu;

Antrenori: Ioan Pap-Deac și Marius Botan;

Sănătatea Servicii Publice: Claudiu Chindriș - Casian Cîmpean (cpt.), Damian Cîmpoeșu, Andrei Ștefan, Răzvan Stretia, Aidou Joseph, Raul Sarosi, Andrei Dioseghi, Dorin Goga, Alex Oltean, Norris Zanc;

Rezerve: Mircea Ciaca - Cătălin Creț, Diomande Mohamed, Darius Vescan, Sebastian Bențan, Denis Paul, Obeng Samuel, Szolosi Marton, Cătălin Mureșan;

Rezultate Liga 3 | Seria 10 | Play-Out | Etapa 4:

Vineri, 19 aprilie:
  • Lotus Băile Felix 1-0 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-0)
Sâmbătă, 20 aprilie:
  • Minaur Baia Mare 1-0 Minerul 1947 Ocna Dej (0-0)
  • CSM Victoria Carei 3-1 Sănătatea Servicii Publice (1-0)

Clasament Liga 3 | Seria 10 | Play-Out:

1. CSM Victoria Carei (7-5) 31p
2. Lotus Băile Felix (3-7) 31p
3. Sănătatea Servicii Publice (9-4) 25p
4. Minaur Baia Mare (8-5) 22p
5. Olimpia MCMXXI Satu Mare (5-6) 21p
6. Minerul 1947 Ocna Dej (4-10) 20p