smarald tennis club

Liga 3 | CSM Victoria Carei a câștigat la Băile Felix, după ce au fost conduși la pauză. Darius Marina a marcat o dublă și a fost eliminat

(4 voturi)

CSM Victoria Carei a câștigat la Băile Felix duelul primelor clasate din play-out, gazdele fiind în avantaj pe tabelă până în minutul 77.

Eroul careienilor a fost Darius Marina, care a marcat o dublă în patru minute și apoi a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Urbanowski Cristian a deschis scorul pentru gazde în minutul 12, avantajul Lotusului menținându-se până spre finalul jocului, Darius Marina reușind să egaleze în minutul 77, iar după patru minute a marcat din nou și a adus prima victorie din play-out pentru Victoria. Imediat după marcarea golului doi, Darius Marina a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat, careienii încheind meciul în inferioritate numerică.

După înfrângerea neașteptată de pe teren propriu din prima etapă a play-out-ului, cu Minerul 1947 Ocna Dej, careienii au obținut astăzi prima victorie din partea a doua a sezonului, iar etapa următoare vor primi vizita Minaurului Baia Mare.

În meciul tur din sezonul regular, Lotus Băile Felix s-a impus pe teren propriu, iar duelul de la Carei s-a încheiat la egalitate.

Tot astăzi, în play-out, Sănătatea Servicii Publice s-a impus cu scorul de 4-0 pe terenul Minerului Ocna Dej, iar în play-off-ul seriei zece, SCM Zalău a învins CSM Olimpia Satu Mare.

liga3 lotus victoria carei 1

Liga 3 | Seria 10 | Play-Out | Etapa 2 | Lotus Băile Felix 1-2 CSM Victoria Carei (1-0)

Marcatori: Urbanovski Cristian/Darius Marina (2);

Arbitru: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca)

Asistenți: Pojar Paul Bogdan (Cluj-Napoca) și Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca)

Delegat de joc: Gabor Tiberiu (Reghin)

Observator arbitri: Unimătan Paul (Zalău)

Lotus Băile Felix: Paul Cosma - David Lupșe, Sebastian Oșvat, Marian Arsene (cpt.), Darius Gheban, Raul Tămaș, David Ciucui, Gelu Gitye, Mario Negru, Ionuț Pașcu, Urbanowski Cristian;

Rezerve: Adrian Barabaș - Denis Sala, Aris Morar, Sergiu Oltean, Patrick Blăgea, Daniel Duma, Raul Țepe, Daniel Ghiță, Ștefan Mintea,

Antrenor: Cosmin Bodea;

CSM Victoria Carei: Fila Karoly - Adrian Ciul, Dacian Dunca, Alex Negrea, Eduard Marina, Darius Marina, Rafael Popovic-Ciatău, Norbert Barta, Vajda Roland (cpt.), Andrei Hosu, Raul Haiduc;

Rezerve: Erik Mitracica - Răzvan Negreanu, Teodor Bîrle, Daniel Tilinger, Barth Kevin, Kinczel Ervin, Nyilvan Bogdan, Deniss Baior, Horvath David;

3. Sănătatea Servicii Publice 22p
4. Minerul 1947 Ocna Dej 20p
5. Olimpia MCMXXI Satu Mare 18p
6. Minaur Baia Mare 15p