Liga 3 | Olimpia MCMXXI a încheiat la egalitate duelul cu Sănătatea Cluj Foto: Sebastian Tăbăcaru

Liga 3 | Olimpia MCMXXI a încheiat la egalitate duelul cu Sănătatea Cluj

(5 voturi)

Vineri seară, în fața a peste 1200 de spectatori prezenți în tribuna Stadionul Someșul din municipiul Satu Mare, Olimpia MCMXXI Satu Mare a început cu un rezultat de egalitate primul sezon din liga a treia.

Conducerea Olimpiei i-a invitat pe Alin Lung, Alin Gombar și Vlăduţ Duca să dea lovitura de început a meciului, cei trei jucători fiind apreciați și aplaudați de suporteri pentru că au pus umărul la promovarea echipei în LIga 3.

Echipa pregătită de Cristi Popa a încheiat la egalitate, 2-2, duelul cu Sănătatea Servicii Publice Cluj. Sătmărenii au deschis repede scorul prin golul marcat de Remi Emeriau în minutul 5, oaspeții au restabilit egalitate prin Ceaca (min. 28), 1-1, iar cu două minute înainte de pauză, Andrei Zbona a readus Olimpia în avantaj și a stabilit scorul pauzei, 2-2. Singurul gol al reprizei secunde a fost marcat de oaspeți, Goga restabilind egalitatea cu zece minute înainte de finalul jocului, 2-2.

Peste o săptămână, Olimpia va juca în deplasare la Minaur Baia Mare, care astăzi a fost învinsă pe teren propriu de CSM Sighetu Marmației cu scorul de 1-0.

liga3 olimpia sanatatea cluj 1

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 1 | Olimpia MCMXXI Satu Mare 2 - 2 Sănătatea Servicii Publice (2-1)

Marcatori: Remi Emeriau, Andrei Zbona/Ceaca, Goga;

Stadion: Someșul (Satu Mare);

Arbitru: Jurca Tudor (Arad);

Asistenți: Băla Casian (Arad) și Cășuț Cristian (Arad);

Delegat de joc: Moga Leontin (Zalău);

Observator arbitri: Pantea Cornel (Oradea);

liga3 olimpia sanatatea cluj 2

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Sugar Tamas – Denis Batin, Maxime Aidebe, Bodan Daniele, Florin Palinceac, Laurenţiu Caba, Cosmin Anton, Andrei Zbona, Alex Bonea, Raul Ştef, Remi Emeriau;

Rezerve: Siwiec Patryk - Alin Cătuna, Bicknell Johnathon, Maris Duca, Erich Srepler, Ruben Bodea, Panin Kostiantyn, Daniel Feier, Ioan Gorba;

Antrenor: Cristian Popa.

Sănătatea Cluj: Checicheş – Creţ, Mureşan, Ştefan, Cîmpean, Lakatos, Sarosi, Paul, Ceaca, Vescan, Espinosa;

Rezerve: Bîlbă, Dioszegi, Luzerdean, Szolosi, Zârnescu, Zanc, Paul, Muntean, Goga;