Liga 3 | CSM Satu Mare a învins Cigánd SE în primul meci de la CISE CUP (Ungaria)

(5 voturi)

Vineri seară, echipa de fotbal a Clubului Sportiv Satu Mare a jucat primul meci din cadrul turneului CISE CUP din Ungaria.

Sătmărenii s-au impus în fața echipei gazdă, Cigánd SE, cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul cu un minut înainte de pauză prin Nagy D., însă echipa pregătită de Tibi Csik a întors rezultat imediat după pauză, Ervin Zsiga reușind egalarea în minutul 57, iar trei minute mai târziu, Gabi Cădar a marcat pentru 2-1 și a stabilit scorul final al jocului, 1-2.

În celălalt meci al turneului, slovacii de la MFK Vranov nad Topl’ou au învins la scor echipa Hidasnémeti VSC (Ungaria), 6-0, astfel că, în această, de la ora 19:30, CSM-ul va juca finala competiției coechipa din Slovacia.