Banner blato Livrare

Cupa României | Sâmbătă și duminică se joacă primele meciuri din acest sezon

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă și duminică sunt programate primele meciuri din faza județeană a Cupa României - sezonul 2021/2022.

Ediția din acest an a Cupei României se va desfășura după un sistem "pandemie”, cu 26 echipe împărțite în șapte serii, iar câștigătoarea va fi desemnată în marea finală programată sâmbătă, 3 iulie 2021.

Cele patru echipe din fiecare grupă vor juca după sistemul ”fiecare cu fiecare”, iar primele două clasate se vor califica în optimi unde le așteaptă Recolta Dorolț și Olimpia MCMXXI Satu Mare, echipe calificate direct prin tragere la sorţi.

 

Program Etapa 1, Cupa României - faza județeană:

Seria A, duminică, 6 iunie:

Olimpia Căuaş - Unirea Tăşnad (ora 14:00)

Arbitri: Sălăgean Norbert, Moisa Florin, Chiorean Raul;

Observator: Dorca Marcel;

AS Căpleni - Crasna Moftinu Mic (ora 15:00)

Arbitri: Ştefan Bathory, Bonţidean Daniel, Lukacs Levente;

Observator: Pataki Zoltan; 

 

Seria B, sâmbătă, 5 iunie:

Schwaben Kalmandi Cămin - Platanul Marna (ora 18:00)

Arbitri: Dragoş Bogdan, Reday Arpad, Juhasz Tibor;

Observator: Morar Nicolae;

Seria B, duminică, 6 iunie:

Stăruinţa Berveni - Fortuna Căpleni (ora 15:30)

Arbitri: Rebegea Ciprian, Estan Alex, Sas Bogdan;

Observator: Kegyes Tiberiu;

 

Seria C, duminică, 6 iunie:

Recolta Sanislău - CSM Victoria Carei (ora 18:00)

Arbitri: Peter Alin, Toth Kristian, Peter Iulian

Observator: Rus Gavril;

Schamagosch Ciumeşti stă.

 

Seria D, sâmbătă, 5 iunie:

Voinţa Lazuri - Viitorul Vetiş (ora 17:00)

Arbitri: Matei Claudiu, Popescu Tudor, Bonţidean Daniel;

Observator: Vigu Iosif;

Seria D, duminică, 5 iunie: 

Recolta Dorolţ II Dara - Voinţa Turţ (ora 16:00)

Arbitri: Simon Elek, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observator: Turtureanu Ioan;

 

Seria E, duminică, 6 iunie:

Unirea Păuleşti - Voinţa Doba (ora 18:00)

Arbitri: Kopriva Zsolt, Maxi Cătălin, Chiorean George;

Observator: Halici Eugen; 

Luceafărul Decebal - Unirea Bercu (ora 18:00)

Arbitri: Neichi Sergiu, Mihai Marius, Sician Mihai;

Observator: Borz Ionel;

 

Seria F, sâmbătă, 5 iunie:

Energia Negreşti Oaş - Talna Oraşu Nou (ora 13:00)

Arbitri: Bathory Ştefan, Jennifer Damian, Batori Patrick

Observator: Tincu Bogdan

Speranţa Halmeu stă

 

Seria G, duminică, 6 iunie:

Someşul Oar - Viitorul Viile Satu Mare (ora 15:00)

Arbitri: Matei Claudiu, Nagy Szabolcs, Trella Zoran;

Observator: Bâlc Csaba;

Codreana Homoroade - Ştiinţa Beltiug (ora 18:00)

Arbitri: Raţ Sebastian, Miclăuş Răzvan, Şerban Ovidiu;

Observator: Iuhas Ioan;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
StiriSM

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii