Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Disputată pe Stadionul din Parcul Sportiv Iuliu Hațieganu - Cluj, finala Cupei României ediția 2017-2018 a revenit echipei CSM Bucuresti care, după o partidă dramatică, ce a avut nevoie de prelungiri, s-a impus în fața celor de la CSM Știința Baia Mare cu scorul de 27-26, după primele 80 de minute rezultatul fiind egal, 19-19.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Astăzi, Comisia Competiții Legitimări Transferari și Omologări din cadrul Federației Române de Baschet a analizat ”memoriul” depus de conducerea CSM Satu Mare imediat după sfârșitul finalei Cupei României cu privire la înscrierea în foaia de arbitraj de către echipa ACS SEPSI SIC SF. GHEORGHE a unui număr mai mare decât cel prevăzut de regulamentele FRB de jucatoare străine.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Federația Română de Baschet a anunțat programul turneului final al Cupei României, competiția feminină, care se va desfășura în "Sepsi Arena" din Sfântu Gheorghe în perioada 22-25 februarie.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Azi, de la ora 11.30, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorţi a sferturilor Cupei României. Echipele care se vor lupta în această fază a competiţiei sunt: FCSB, Astra, CS U Craiova, Dinamo, Gaz Metan, Poli Iaşi, FC Botoşani şi Hermannstadt.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la sediul Federației Române de Baschet a avut loc tragerea la sorți a jocurilor din cadrul Turneului Final 8 al Cupei României Feminin, editia 2017-2018.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, sunt programate partidele din prima etapa a calificarilor pentru semifinale din cadrul competitiei Cupa României care in sezonul 2017-2018 ajunge la editia cu numarul 71, participante fiind cele sapte echipe aflate in primul esalon valoric, SuperLiga CEC Bank.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, de la ora 11:00, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorţi pentru optimile Cupei României.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În această săptămână se joacă ”în ultimul tur preliminar” al fazei județene a Cupei României, competiție care la Satu Mare îți dă ”șansa” să joci de câte ori e nevoie, chiar dacă ai fost eliminat, pentru a te califica în turul următor :)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Marți, începând cu ora 15:00, pe terenul din Urziceni, se va disputa duelul dintre Kneho și Frohlich Foieini, iar miercuri, tot de la ora 15:00 se vor disputa meciurile dintre Turulung și Domănești, respectiv Berveni - Lucăceni.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au disputat alte două meciuri din turul preliminar al Cupei României - faza județeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9