AJF Satu Mare | CSM Satu Mare va evolua în Liga 4

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

După respingerea de FRF a recursului formulat de CSM Satu Mare la hotărârea Comisiei de Disciplină și Etică și refuzarea înscrierii echipei sătmărene în Liga 3, astăzi, în cadrul ședinței Comitetului Executiv al AJF Satu Mare a fost aprobată înscrierea echipei CSM Satu Mare în liga a patra sătmăreană.

Astfel, având în vedere că Seriile A și B sunt alcătuite din 12 echipe, iar în Seria C erau 13 echipe, conducerea AJF Satu Mare a hotărât ca CSM Satu MAre să fie repartizată în Seria C:

  • ”Echipa CSM Satu Mare, ca urmare a excluderii acesteia din Liga a III-a, şi-a manifestat intenţia de a participa în Liga a IV-a, Comitetul Executiv a aprobat înscrierea acesteia în Liga a IV-a, Seria C”, este hotărârea forului județean sătmărean.

Programul complet al Ligii a IV-a, seria C:

Etapa 1, 24 august

CSM Victoria Carei -Schwaben Kalmandi Cămin

Viitorul Lucăceni - Stăruinţa Berveni

AS Căpleni - Fortuna Căpleni

Schamagosch Ciumeşti - Victoria Tiream

Unirea Pişcolt - Recolta Sanislău

Frohlich Foieni - Real Andrid

CSM Satu Mare - AS Ghenci, amânat

Etapa a 2-a

Schwaben Kalmandi Cămin - Frohlich Foieni

Stăruinţa Berveni - CSM Victoria Carei

AS Ghenci - Viitorul Lucăceni

Fortuna Căpleni - CSM Satu Mare

Victoria Tiream - AS Căpleni

Recolta Sanislău - Schamagosch Ciumeşti

Real Andrid - Unirea Pişcolt

Etapa a 3-a

CSM Victoria Carei - AS Ghenci

Viitorul Lucăceni - Fortuna Căpleni

AS Căpleni - Recolta Sanislău

Schamagosch Ciumeşti - Real Andrid

Unirea Pişcolt - Frohlich Foieni

Stăruinţa Berveni - Schwaben Kalmandi Cămin

CSM Satu Mare - Victoria Tiream

Etapa a 4-a

Frohlich Foieni - Schamagosch Ciumeşti

Schwaben Kalmandi Cămin  Unirea Pişcolt

AS Ghenci  Stăruinţa Berveni

Fortuna Căpleni - CSM Victoria Carei

Victoria Tiream - Viitorul Lucăceni

Recolta Sanislău - CSM Satu Mare

Real Andrid - AS Căpleni

Etapa a 5-a

CSM Victoria Carei - Victoria Tiream

CSM Satu Mare - Real Andrid

Viitorul Lucăceni - Recolta Sanislău

AS Căpleni - Frohlich Foieni

Schamagosch Ciumeşti - Unirea Pişcolt

Stăruinţa Berveni - Fortuna Căpleni

AS Ghenci - Schwaben Kalmandi Cămin

Etapa a 6-a

Schamagosch Ciumeşti - Schwaben Kalmandi Cămin

Unirea Pişcolt - AS Căpleni

Frohlich Foieni - CSM Satu Mare

Fortuna Căpleni - AS Ghenci

Victoria Tiream - Stăruinţa Berveni

Recolta Sanislău - CSM Victoria Carei

Real Andrid - Viitorul Lucăceni

Etapa a 7-a

CSM Victoria Carei - Real Andrid

Viitorul Lucăceni - Frohlich Foieni

AS Căpleni - Schamagosch Ciumeşti

CSM Satu Mare - Unirea Pişcolt

Schwaben Kalmandi Cămin - Fortuna Căpleni

Stăruinţa Berveni - Recolta Sanislău

AS Ghenci - Victoria Tiream

Etapa a 8-a

AS Căpleni - Schwaben Kalmandi Cămin

Schamagosch Ciumeşti - CSM Satu Mare

Unirea Pişcolt - Viitorul Lucăceni

Frohlich Foieni - CSM Victoria Carei

Victoria Tiream - Fortuna Căpleni

Recolta Sanislău - AS Ghenci

Real Andrid - Stăruinţa Berveni

Etapa a 9-a

CSM Victoria Carei - Unirea Pişcolt

Viitorul Lucăceni - Schamagosch Ciumeşti

CSM Satu Mare - AS Căpleni

Schwaben Kalmandi Cămin - Victoria Tiream

Stăruinţa Berveni - Frohlich Foieni

AS Ghenci - Real Andrid

Fortuna Căpleni - Recolta Sanislău

Etapa a 10-a

AS Căpleni - Viitorul Lucăceni

Schamagosch Ciumeşti - CSM Victoria Carei

Unirea Pişcolt - Stăruinţa Berveni

Frohlich Foieni - AS Ghenci

CSM Satu Mare - Schwaben Kalmandi Cămin

Recolta Sanislău - Victoria Tiream

Real Andrid - Fortuna Căpleni

Etapa a 11-a

CSM Victoria Carei - AS Căpleni

Viitorul Lucăceni - CSM Satu Mare

Schwaben Kalmandi Cămin - Recolta Sanislău

Stăruinţa Berveni - Schamagosch Ciumeşti

AS Ghenci - Unirea Pişcolt

Fortuna Căpleni - Frohlich Foieni

Victoria Tiream - Real Andrid

Etapa a 12-a

Viitorul Lucăceni - Schwaben Kalmandi Cămin

CSM Satu Mare - CSM Victoria Carei

AS Căpleni - Stăruinţa Berveni

Schamagosch Ciumeşti - AS Ghenci

Unirea Pişcolt - Fortuna Căpleni

Frohlich Foieni - Victoria Tiream

Real Andrid - Recolta Sanislău

Etapa a 13-a

CSM Victoria Carei - Viitorul Lucăceni

Schwaben Kalmandi Cămin - Real Andrid

Stăruinţa Berveni - CSM Satu Mare

AS Ghenci - AS Căpleni

Fortuna Căpleni - Schamagosch Ciumeşti

Victoria Tiream - Unirea Pişcolt

Recolta Sanislău - Frohlich Foieni

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii