Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Adunarea Generală a aprobat un program, AJF a stabilit alt program... Foto: Sportul Sătmărean

Adunarea Generală a aprobat un program, AJF a stabilit alt program...

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)
La sfârșitul lunii august, în cadrul Adunării Generale a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Satu Mare, la propunerea președintelui Ștefan Szilagyi, s-a stabilit componența celor trei campionate județene sătmărene pentru sezonul 2017/2018, data de începere a acestora, iar săptămâna trecută s-a ”tras la sorți” programul celor trei campionate.
Astăzi, pe site-ul AJF-lui sătmărean a fost publicat programul și datele de disputare a etapelor în cele trei ligi județene sătmărene, însă, surpriză... doar Seria B din Liga a IV-a începe sezonul 2017/2018 conform hotărârii Adunării Generale, adică în weekend-ul 26/27 august, restul campionatelor vor începe în primul weekend din luna septembrie... Pe lângă amânarea cu o săptămână a celor trei campionate, față de tragerea la sorți de săptămâna trecută, programul Ligii a V-a a suferit câteva modificări (!?!), iar denumirile echipelor sunt în continuare un mister pentru conducerea AJF-lui sătmărean...

Program Liga a IV-a ELITE, etapa 1 (02/03 septembrie):
Voința Babța - Luceafărul Decebal
FC Certeze - Talna Orașu Nou
ACS Voința Doba - Energia Negrești
Crasna Moftinu Mic - Recolta Dorolț
Știința Beltiug - CSM Victoria Carei

Program Liga a IV-a Seria A, etapa 1 (02/03 septembrie):
Viitorul Vetiș - Șoimii Mădăras
Unirea Păulești - Atletic Craidorolț
Speranța Halmeu - Victoria Apa
Someșul Odoreu - Voința Lazuri
Venus Dumbrava - Dacia Medieșu Aurit
Sportul Botiz - Viitorul Viile Satu Mare
AS Livada - Someșul Oar

Program Liga a IV-a Seria B, etapa 1 (26/27 august):
AS Căpleni - Olimpia Domănești
Stăruința Berveni - Recolta Sanislău
Victoria Tiream - Schamagosch Ciumești
Unirea Pișcolt - Frohlich Foieni
AS Ghenci - Real Andrid
Vulturii Santău - Viitorul Lucăceni
Schwaben Kalmandi Cămin - Fortuna Căpleni

Program Liga a V-a, etapa 1 (02/03 septembrie):
Recolta Dorolț II Dara - Egri Sasok Agriș
Speranța Bogdand - Dacia Supur
Platanul Marna - Olimpia Căuaș
Ugocea Porumbești - Recolta Turulung
Gloria Moftinu Mare - Cetate Ardud
Unirea Bercu - Codreana Homoroade
Kneho Urziceni - Prietenia Crucișor

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9