banner energy kardio club

Pedalează, aleargă sau plimbă-te cu Moșul

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

ProRacers Satu Mare împreună cu Societatea Carpatină Ardeleană organizează joi, 4 decembrie, un eveniment caritabil pentru sprijinirea vârstnicilor care își petrec de obicei sărbătorile în singurătate.

Alergăm, pedalăm, ne plimbăm cu Moșul, astfel ajutându-i pe alții, facem un bine și corpului nostru. Tu decizi, care formă de mișcare o alegi, noi îți garantăm că cel puțin un Moș te va însoți 
Ne întâlnim la ora 18:30 în centrul nou în fața magazinului Someșul, de unde alergăm/pedalăm/ne plimbăm o jumătate de oră în oraș.
Destinația noastră finală va fi sediul Serviciului de Ajutor Maltez, vis-a-vis de Grădina Romei, unde ne vor servi cu un ceai cald și ceva de ronțăit. Aici vom colecta donațiile într-o urnă.
Anul acesta donațiile primite vor fi destinate programului de pregătire pentru sărbători organizat de Serviciul de Ajutor Maltez, care, prin activități de creație, prânz comunitar și colinde, oferă momente de socializare vârstnicilor care își petrec de obicei sărbătorile în singurătate.
Cotizație:
- 50 RON (din banii strânși de la participanți alimentele vor fi achiziționate de către Serviciul de Ajutor Maltez)

Sucursala Satu Mare a Serviciului de Ajutor Maltez în România are misiunea de a sprijini persoanele aflate în nevoie și de a promova solidaritatea comunitară în județul Satu Mare. Printre activitățile sale se numără oferirea de asistență socială, sprijinirea vârstnicilor, a persoanelor bolnave, a familiilor și a copiilor defavorizați. Își desfășoară activitatea cu devotament, având la bază valorile iubirii, grijii și voluntariatului, în colaborare cu o comunitate de peste 300 de voluntari implicați și inimoși.

Haide, este plăcut să oferim!

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii