Banner blato Livrare

Înot. Peste 60 de medalii pentru înotătorii de la CSM Satu Mare la Cupa Salina Turda

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

În acest weekend Salina Turda şi Bazinul de Înot didactic Turda în colaborare cu Cluburile sportive de înot din Turda, au organizat a II-a editie a competitiei de natatie “Cupa Salina Turda”.

Obiectivele competiţiei “Cupa Salina Turda” 2015 au fost promovarea şi dezvoltarea nataţiei pe plan local, judeţean şi regional, verificarea nivelului de pregătire al sportivilor, dezvoltarea spiritului de competitivitate şi menţinerea motivaţiei sportivilor și dezvoltarea relaţiilor între cluburi.
La această competiție au participat peste 200 de sportivi de la 19 cluburi de natație din țară. Satu Mare a fost reprezentat de sportivii de la clubul CSM Satu Mare, antrenați de Silviu Pop, care au obținut rezultate excelente: 64 medalii – 10 de aur, 29 argint și 25 de bronz.
La finalul concursului, după adunarea punctajului, CSM Satu Mare s-a clasat pe locul 3, iar ștafeta sătmăreană (4x50 m liber) formată din Moșneguțu Cătălin, Riedl Serli Tibor, David Bianca si Pop Ariana a reusit sa se claseze pe locul 2.
La competiție au participat copii născuți în anii: 2010 şi mai mici, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, open – băieţi şi fete.
S-au acordat medalii şi diplome ocupanţilor locurilor I, II şi III de la fiecare probă în parte și diplome ocupanţilor locurilor 4-6.

REZULTATELE OBȚINUTE DE SPORTIVII SĂTMĂRENI:

 

Nume

An nastere

Rezultate obtinute

1

Mosnegutu Catalin

2001

Locul 3 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 4 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt

2

Pop Ariana

2002

Locul 2 la 100 m fluture; locul 3 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 1 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

3

Tatar Luca

2007

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 1 la 50 m spate; locul 2 la 50 m bras;

4

Szelmenczi Zalan

2006

Locul 3 la 50 m liber; locul 6 la 50 m fluture; locul 6 la 100 m liber; locul 2 la 50 m bras;

5

Mihalku Adam

2006

Locul 3 la 50 m spate; locul 6 la 50 m bras;

6

Pop Matei

2007

Locul 6 la 50 m bras;

7

Simon Luca

2005

Locul 6 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 2 la 50 m fluture; locul 5 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 4 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

8

Riedl Serli Tibor

2003

Locul 2 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 3 la 50 m fluture;locul 2 la 100 m liber;locul 3 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

9

Soponar Darius

2003

Locul 4 la 100 m fluture; locul 5 la 50 m liber; locul 4 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 200 m mixt;

 

10

Gatina Alexandra

2005

Locul 6 la 100 m spate; locul 6 la 50 m spate; locul 5 la 200 m liber; locul 6 la 50 m bras;

11

Beliga Andra-Maria

2005

Locul 5 la 50 m liber; locul 2 la 100 m spate; locul 5 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 3 la 100 m bras; locul 4 la 200 m liber; locul 3 la 50 m bras;

12

Grigoriu Alexandra

2004

Locul 4 la 50 m liber; locu 2 la 100 m spate; locul 6 la 50 m fluture; locul 3 la 100 m liber; locul 2 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 6 la 200 m mixt; Locul 3 la 100 m fluture;

13

Chifor Maria

2005

Locul 4 la 50 m liber; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 3 la 200 m liber;

14

Daraban Miruna

2005

Nu s-a clasat in primii 6.

15

Komiati Oana

1999

Locul 2 la 100 m spate; locul 2 la 100 m liber; locul 1 la 100 m bras; locul 2 la 200 m liber; locul 2 la 50 m liber;

16

David Bianca

2003

Locul 5 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 100 m liber; locul 6 la 100 m bras; locul 6 la 200 m liber; locul 5 la 200 m mixt; Locul 6 la 100 m fluture;

17

Stancioiu Blanca

2004

Locul 4 la 100 m fluture; locul 2 la 50 m liber; locul 3 la 100 m spate; locul 4 la 50 m fluture; locul 2 la 100 m liber; locul 5 la 100 m bras; locul 3 la 200 m liber; locul 4 la 200 m mixt.

18

Princz Lara

2008

Locul 1 la 50 m liber; locul 2 la 50 m fluture; locul 1 la 100 m liber; locul 2 la 50 m spate; locul 1 la 50 m bras;

19

Grigoriu Filip

2008

Locul 3 la 50 m fluture; locul 4 la 100 m liber; locul 4 la 50 m spate; locul 5 la 50 m bras; locul 4 la 50 m liber,

20

Mihalku Aron

2009

Locul 2 la 50 m spate; locul 2 la 50 m liber.

21

Szelmenczi Noel

2010

Locul 1 la 25 m liber; locul 1 la 25 m spate.

22

Echipa CSM Satu Mare

 

Locul 3 - medalia de bronz si cupa pentru punctajul cumulat.

Media

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii