smarald tennis club

Liga 5 | Victorii pentru Vulturii Santău și Unirea Bercu în etapa inaugurală a sezonului

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Noul sezon al ligii a cincea sătmăreană a început în forță, cu doar două meciuri… Duminică seară, Vulturii Santău au administrat un set la zero Olimpiei Căuaș, iar Unirea Bercu s-a impus pe terenul celor de la Ugocea Porumbeşti. 

Meciurile Il Calcio Satu Mare - Olimpia Domăneşti, Luceafărul Decebal - Viitorul Viile Satu Mare, respectiv Dacia Supur – Voinţa Babţa au fost amânate.

liga5 santau cauas 

Liga 5 | Etapa 1 | Vulturii Santău 6-0 Olimpia Căuaş (2-0)

Marcatori: Cristian Pop (2), Cătălin Contraș (2), Vasile Madas (2);

Arbitru: Peter Alin;

Asistenți: Ardelean Vlad și Mihuţ Dan;

Observator: Bâlc Csaba;

Vulturii Santău: Vlăduț Ostate - Cătălin Borzan, Cătălin Uglai, Cseh Adrian, Anghel Bulzan, Sute David, Cătălin Contras (cpt.), Cristian Pop, Nicolae Madas, Vasile Madas, Cristian Floca;

Rezerve: Csorba Edwin, Jasmin Zână, Beni Talpoș, Mihai Diaconescu, Vancsa Florin, Uglai Ciprian; 

Antrenor: Mircea Rațiu;

Olimpia Căuaş: Adrian Deac - Mogorosi Dezideriu (cpt.), Fogarasi Cristian, Cătălin Petric, Lucian Modoc, Florin Mulcuțan, Marian Mistan, Florin Birou, Cristian Tot, Vlad Corodan, Balintfi Norbert; 

Rezerve: Suveg Krisztofer, Sebastian Truscai, Raul Vida, Paul Voisan; 

 

liga5 porumbesti bercu

Liga 5 | Etapa 1 | Ugocea Porumbeşti 2-3 Unirea Bercu (1-2)

Marcatori: Jakab Martin (2)/Katona Sandor (2), Aranyos Patrik;

Arbitru: Sabo Andrei;

Asistenți: Coman Marius și Batori Patrick;

Observator: Nagy Istvan;

Ugocea Porumbeşti: Lapca Ferenc (cpt.) - Szmutku Kristof, Vlăduț Donca, Egyed Matei, Hutzel Krisztián, Jakab Martin, Jakab Gergo, Fulop Kristof, Gergely Iosif, Szemak Kristof, Balogh Ștefan;

Rezerve: Radu Rus, Patrick Musta, George Piți, Iosif Varga, Cătălin Morar, Mezei Tamas, Beluska Richard, Szemak Matias, Kiss Hunor;

Antrenor: Kiss Csongor;

Unirea Bercu: Szucs Gergo - Csukat Arnold (cpt.), Hadhazi Bence, Cocian Laszlo, Princz Istvan, Balog Tamas, Kocsan Norbert, Barabas Szilárd, Aranyos Patrik, Katona Sandor, Vasile Copcia;

Rezerve: Varga Beniamin, Balla Jozsef, Lita Tamas; 

Antrenor: Kiss Ștefan;

 

  • Luceafărul Decebal - Viitorul Viile Satu Mare (amânat)
  • Il Calcio Satu Mare - Olimpia Domăneşti (amânat)
  • Dacia Supur - Voinţa Babţa (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 20 48
2 Talna Oraşu Nou 20 44
3 Recolta Dorolţ 20 43
4 FC Unirea Tăşnad 20 43
5 Ştiinţa Beltiug 19 37
6 Sportul Botiz 19 34
7 Fortuna Căpleni 19 22
8 Turul Partium 18 18
9 Schwaben K. Cămin 20 13
10 AS Căpleni 19 10
11 Someşul Odoreu 20 0
Team
Played Points
1 Frohlich Foieni 15 36
2 Crasna Moftinu Mic 15 35
3 Someşul Oar 15 34
4 Platanul Marna 14 29
5 Recolta Sanislău 14 28
6 Kneho Urziceni 14 22
7 Stăruinţa Berveni 13 19
8 Real Andrid 15 18
9 Schamagosch Ciumeşti 14 14
10 Voinţa Doba 14 10
11 CSM Victoria Carei II 14 9
12 Viitorul Lucaceni 14 9
13 AS Ghenci 14 5
14 Unirea Pişcolt 1 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare II 12 33
2 Victoria Apa 13 27
3 Voinţa Lazuri 11 20
4 Voinţa Turţ 11 19
5 Recolta Dorolț II 12 16
6 Cetate Ardud 12 14
7 Înfrăţirea Tarna Mare 11 12
8 Dacia Medieşu Aurit 11 12
9 Codreana Homoroade 11 12
10 Sporting Culciu 10 1

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii