Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Meci întrerupt după o bătaie între jucători, iar oficialii jocului, bruscați de spectatori

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)
Astăzi, două dintre cele cele șase meciuri programate de AJF Satu Mare în Seria A a ligii a IV-a s-au încheiat înainte de finalul celor 90 minute, fiecare din motive diferite.
Meciul dintre AS Livada și Speranța Halmeu s-a întrerupt în minutul 85, la scorul de 2-1 pentru Speranța Halmeu, oaspeții hotărând să părăsească terenul de joc, după o decizie a arbitrului de a nu acorda un cartonaș roșu la un fault de joc. Meciul dintre Unirea Păuleşti și Șoimii Mădăras a fost întrerupt în minutul 23, după ce jucătorii celor două echipe s-au încăierat, iar câțiva suporteri au intrat în teren și au bruscat oficialii meciului.
Din păcate, în ultima vreme s-au înregistrat tot mai multe evenimente neplăcute în fotbalul județean sătmărean, iar lipsa de reacție e conducerii AJF Satu Mare la acest gen de evenimente, ori suspendările și amenzile ridicole acordate de Comisia de Disciplină din cadrul AJF după evenimente similare, fac ca injuriile, bruscarea sau amenițările la adresa arbitrilor să fie la ordinea zilei...
Sâmbătă, în prologul etapei a X-a din Seria A , Someșul Oar a învins cu scorul de 5-2 vecina de clasament, Dacia Medieșu Aurit. A fost un meci disputat, tensionat și cu mulți nervi, arbitrul Bogdan Răzvan fiind nevoit să arate câte șapte cartonașe galbene + un cartonaș roșu fiecărei echipe, iar la mijlocul primei reprize, la scorul de 1-0 pentru Medieș, după un meleu în care au fost implicați jucătorii celor două echipe, pentru calmarea spiritelor, a hotărât să se retragă pentru trei minute la vestiare. În pauza ”forțată” arbitrul și observatorul jocului au purtat discuții cu căpitanii celor două echipe, iar până la finalul meciului nu au mai fost incidente.
Astăzi, derby-ul etapei dintre Sportul Botiz și Viitorul Vetiş s-a încheiat cu o remiză albă, iar Venus Dumbrava, Voinţa Lazuri și Someşul Odoreu și-au câștigat meciurile de pe teren propriu.
Rezultate Liga 4, Seria A, etapa 10:
Sâmbătă, 4 noiembrie:
Duminică, 5 noiembrie:
Venus Dumbrava 3 - 1 Atletic Craidorolț (0-0)
Unirea Păuleşti 1 - 0 Șoimii Mădăras (meci întrerupt în min. 23)
Voinţa Lazuri 4 - 1 Viitorul Viile Satu Mare (2-0)
AS Livada 1 - 2 Speranța Halmeu (0-1) (meci întrerupt în min. 85)
Someşul Odoreu 3 - 2 Victoria Apa (0-1)
Sportul Botiz 0 - 0 Viitorul Vetiş

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 05 Noiembrie 2017 18:04

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9