smarald tennis club

Liga 4 Elite | FC Olimpia Satu Mare, scorul sezonului în primul meci oficial din acest an

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Fotbalul județean a revenit în atenția microbiștilor sătmăreni, AJF Satu Mare programând în acest weekend trei meciuri restante din liga de elită sătmăreană, dar și câteva jocuri amicale.

Astfel, în primul meci al sezonului (meci restant din etapa 10), Olimpia Satu Mare a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon, 15-1 în fața celor de la AFC Căpleni. Până la pauză, sătmărenii au marcat de șapte ori, iar oaspeții o singură dată, Gecse Aron reducând din diferență la scorul de 3-0 (min. 25), iar în repriza secundă echipa pregătită de Cristi Popa a mai înscris de opt ori pentru prima victorie a sezonului de primăvară.

Golurile Olimpiei au fost marcate de Remi Emeriau (5), Elisama Padilla (4), Maris Duca, Denis Batin, Alin Gombar, Bicknell Johny, Kostiantyn Panin și Maxime Aidebe.

Weekend-ul viitor, în prima etapă din sezonul de primăvară, Olimpia Satu Mare ar fi trebuit să joace cu Viitorul Vetiș, însă echipa din Vetiș s-a retras, astfel că Olimpia va juca în devansat cu Stăruința Berveni.

 

Liga 4 Elite | Seria B | FC Olimpia Satu Mare 15 - 1 AFC Căpleni (7-1)

Marcatori: Remi Emeriau (5), Elisama Padilla (4), Maris Duca, Denis Batin, Alin Gombar, Bicknell Johny, Kostiantyn Panin, Maxime Aidebe/Gecse Aron;

Arbitru: Simon Elek;

Asistenți: Denis Gherman și Jennifer Damian;

Observator: Năstruţ Liviu;

FC Olimpia Satu Mare: Siwiec Patryk - Raul Apai, Alin Lung (cpt.), Varga Markus, Florin Palinceac, Denis Batin, Kostiantyn Panin, Maris Duca, Paul Gombar, Raul Ștef, Remi Emeriau; 

Rezerve: Vlăduț Duca - Denis Haidu, Cristian Varga, Laurențiu Caba, Maxime Aidebe, Srepler Erich, Bicknell Johnathan, Elisama Padilla;

Antrenor: Cristi Popa;

AFC Căpleni: Hevei Szabolcs - Hauler Rivaldo, Koch Mate, Kern Raul, Darabos Matyas, Marius Moldovan (cpt.), Fleisz Christopfer, Modoczi Bence, Silaghi Gabor, Gecse Aron;

Rezerve: Demko Krisztián, Schvarczkopf Walter, Pataki Arpad, Papp Attila, Kincs Krisztofer, Lobonc Daniel, Sima Cosmin;

Antrenor: Silaghi Gabor;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Points
1 Oașul 1969 Negrești 20 48
2 Talna Oraşu Nou 20 44
3 Recolta Dorolţ 20 43
4 FC Unirea Tăşnad 20 43
5 Ştiinţa Beltiug 19 37
6 Sportul Botiz 19 34
7 Fortuna Căpleni 19 22
8 Turul Partium 18 18
9 Schwaben K. Cămin 20 13
10 AS Căpleni 19 10
11 Someşul Odoreu 20 0
Team
Played Points
1 Frohlich Foieni 15 36
2 Crasna Moftinu Mic 15 35
3 Someşul Oar 15 34
4 Platanul Marna 14 29
5 Recolta Sanislău 14 28
6 Kneho Urziceni 14 22
7 Stăruinţa Berveni 13 19
8 Real Andrid 15 18
9 Schamagosch Ciumeşti 14 14
10 Voinţa Doba 14 10
11 CSM Victoria Carei II 14 9
12 Viitorul Lucaceni 14 9
13 AS Ghenci 14 5
14 Unirea Pişcolt 1 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare II 12 33
2 Victoria Apa 13 27
3 Voinţa Lazuri 11 20
4 Voinţa Turţ 11 19
5 Recolta Dorolț II 12 16
6 Cetate Ardud 12 14
7 Înfrăţirea Tarna Mare 11 12
8 Dacia Medieşu Aurit 11 12
9 Codreana Homoroade 11 12
10 Sporting Culciu 10 1

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii