Liga 4 Elite | Turul Micula a învins Schwaben Cămin în etapa a doua din play-out

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Sâmbătă după-amiază, pe terenul din Micula, Turul a obținut prima victorie din play-out-ul ligii de elită sătmăreană, 3-1 contra șvabilor din Cămin.

Meciul din prima etapă de pe terenul celor de la Stăruinţa Berveni a fost amânat. Rezmuves Erik a marcat o dublă până la pauză pentru Turul Micula, jucătorii din Cămin au redus din diferență în debutul reprizei secunde prin Haller Daniel (min. 49), iar Pinczes Zoltan a închis tabela cu golul marcat în ultimul minut de joc, 3-1.

Etapa viitoare, Turul Micula joacă în deplasare la Unirea Păulești, iar Schwaben Kalmandi Cămin primește vizita celor de la Recolta Sanislău.

 

Liga 4 Elite | Play-Out | Etapa 2 | Turul Micula 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (2-0)

Marcatori: Rezmuves Erik (2), Pinczes Zoltan/Haller Daniel;

Arbitri: Dragoş Bogdan;

Asistenți: Ciceu Marian și Juhasz Tibor;

Observator: Cseh Sandor;

Turul Micula: Dănuț Nicușor - Gheorghe Boitor, Cătălin Sabou, Csaczar Zoltan, Ionuț Lihet, Katocz Roland, Darius Forgacs, Rezmuves Erik, Varga Krisztian, Pinczes Zoltan, Adrian Szabou;

Rezerve: Marius Raț, Nagy Levente, Marius Pop, Varga Gyula, Horvath Jozsef; 

Antrenor: Marius Pop;

Schwaben Kalmandi Cămin: Deibel Szilard - Alex Vereș, Lang Peter, Tempfli Patrik, Tempfli Imre, Obis Thomas, Pozsonyi Peter, Schalter Istvan (cpt.), Holler Dominik, Roszel Robert, Temple Laszlo; 

Rezerve: Kezsnheimer Walter, Rausz Walter, Murvai Martin;

Antrenor: Roszel Robert;

 

Program Liga 4 Elite | Play-Out | Etapa 2:

Duminică, 8 mai:

Recolta Sanislău - Unirea Păuleşti (15:30)

Arbitru: Popa Ionel;

Asistenți: Jennifer Damian și Reday Arpad;

Observator: Racolţa Vasile;

Fortuna Căpleni - Stăruinţa Berveni

Arbitru: Matei Claudiu;

Asistenți: Nagy Szabolcs și Raţiu Florin;

Observator:Turtureanu Ioan;

Luceafărul Decebal - Ştiinţa Beltiug

Arbitru: Radu Marius;

Asistenți: Botos Lorand și Chiorean George;

Observator: Năstruţ Liviu;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 08 Mai 2022 12:18

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite A
  2. Elite B
  3. Liga 4 A
  4. Liga 4 B
  5. Liga 5
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 14 35
2 Talna Oraşu Nou 14 32
3 Olimpia Satu Mare 1921 14 32
4 Recolta Dorolţ 14 26
5 Unirea Păulești 14 15
6 Ştiinţa Beltiug 14 12
7 Luceafărul Decebal 14 6
8 Turul Micula 14 6
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 38
2 FC Unirea Tăşnad 14 34
3 Viitorul Vetiş 14 33
4 AS Căpleni 14 21
5 Stăruinţa Berveni 14 16
6 Schwaben K. Cămin 14 14
7 Fortuna Căpleni 14 9
8 Recolta Sanislău 14 0
Team
Played Points
1 Vulturii Santău 14 31
2 Someşul Oar 14 30
3 Crasna Moftinu Mic 14 29
4 CSM Victoria Carei II 12 28
5 Real Andrid 14 23
6 Frohlich Foieni 14 21
7 Schamagosch Ciumeşti 13 21
8 Platanul Marna 15 18
9 AS Ghenci 15 16
10 Termala Dindești 15 15
11 Kneho Urziceni 15 9
12 Unirea Pişcolt 13 7
13 Viitorul Lucaceni 14 7
Team
Played Points
1 Sportul Botiz 14 38
2 Voinţa Babţa 14 26
3 Victoria Apa 14 25
4 Dacia Medieşu Aurit 14 24
5 Voinţa Lazuri 12 21
6 Codreana Homoroade 13 21
7 Someşul Odoreu 14 19
8 Voinţa Turţ 13 18
9 Voinţa Doba 14 16
10 Speranța Halmeu 13 13
11 Cetate Ardud 13 6
12 Venus Dumbrava 10 1

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii