AJF Satu Mare | Comitetul Executiv a stabilit datele când se vor relua campionatele județene

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Astăzi, la sediul AJF Satu Mare a avut loc o şedinţă a Comitetului Executiv în cadrul căreia s-au stabilit câteva aspecte organizatorice cu privire la sezonul de primăvară din fotbalul judeţean sătmărean.

Astfel, returul campionatelor județene va începe după următorul program:

- Liga 4 Elite: 20 martie 2022;

- Liga 4: 27 martie 2022;

- Liga 5: 03 aprilie 2022;

Comisia de Copii şi Juniori va propune Comitetului Executiv data de începere a campionatelor rezervate copiilor şi juniorilor.
Jocurile din Cupa României 2021/2022 - faza judeţeană se vor desfăşura în perioada 13.04.022 - 22.05.2022 (în cursul săptămânii, miercuri).
Perioada de transfer "iarnă 2022", stabilită de FRF este 18.01.2022 - 14.02.2022.
În eventualitatea unor modificări venite din partea FRF sau modificări cauzate de pandemia Covid-19, Comitetul Executiv al AJF împuterniceşte Comisia de Urgenţă a AJF pentru a lua o hotărâre în acest sens.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. Elite A
  2. Elite B
  3. Liga 4 A
  4. Liga 4 B
  5. Liga 5
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 14 35
2 Talna Oraşu Nou 14 32
3 Olimpia Satu Mare 1921 14 32
4 Recolta Dorolţ 14 26
5 Unirea Păulești 14 15
6 Ştiinţa Beltiug 14 12
7 Luceafărul Decebal 14 6
8 Turul Micula 14 6
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 38
2 FC Unirea Tăşnad 14 34
3 Viitorul Vetiş 14 33
4 AS Căpleni 14 21
5 Stăruinţa Berveni 14 16
6 Schwaben K. Cămin 14 14
7 Fortuna Căpleni 14 9
8 Recolta Sanislău 14 0
Team
Played Points
1 Vulturii Santău 14 31
2 Someşul Oar 14 30
3 Crasna Moftinu Mic 14 29
4 CSM Victoria Carei II 12 28
5 Real Andrid 14 23
6 Frohlich Foieni 14 21
7 Schamagosch Ciumeşti 13 21
8 Platanul Marna 15 18
9 AS Ghenci 15 16
10 Termala Dindești 15 15
11 Kneho Urziceni 15 9
12 Unirea Pişcolt 13 7
13 Viitorul Lucaceni 14 7
Team
Played Points
1 Sportul Botiz 14 38
2 Voinţa Babţa 14 26
3 Victoria Apa 14 25
4 Dacia Medieşu Aurit 14 24
5 Voinţa Lazuri 12 21
6 Codreana Homoroade 13 21
7 Someşul Odoreu 14 19
8 Voinţa Turţ 13 18
9 Voinţa Doba 14 16
10 Speranța Halmeu 13 13
11 Cetate Ardud 13 6
12 Venus Dumbrava 10 1

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii