Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Liga 4 Elite | Știința Beltiug, victorie pe terenul celor de la CSM Victoria Carei Foto: Valentin Păduraru

Liga 4 Elite | Știința Beltiug, victorie pe terenul celor de la CSM Victoria Carei

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

După startul ratat de weekend-ul trecut, liga de elită a fotbalului județean sătmărean a pornit ”în trombă” sâmbătă, cu două meciuri...

În primul meci al etapei, Talna Oraşu Nou a făcut instrucție cu FC Certeze (9 - 1), în timp ce la Carei, CSM Victoria - cea mai tânără echipă din liga de elită - a făcut un meci bun în fața Științei Beltiug, însă echipa pregătită de Cosmin Iuhas s-a impus cu scorul de 2-1 prin golurile marcate în prima repriză de Pintye (min. 5) și Donca (min. 40).

  • ”A fost un meci pe care l-am dominat de la început până la sfarșit și cu puțină atenție la finalizare scorul de pe tabelă putea fi mult mai mare și aici mă refer la ocaziile avute de Feier (min 25, 35 și 76) și Donca (min. 22, 67 și 80) în situație de singuri cu portarul. Oricum este important că am început anul cu o victorie într-o deplasare foarte grea, doresc să felicit băieții pentru jocul bun, au arătat maturitate și au arătat că sunt o echipă care merită să se bată la titlu”, a declarat pentru sportulsatmarean.ro Cosmin Iuhas.

Liga 4 Elite | Etapa 12 | CSM Victoria Carei 1 - 2 Știința Beltiug (0-2)
Arbitri: Ovidiu Mazilu, Neichi Sergiu, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Brudaşca Bogdan;
CSM Victoria Carei: Preg – Hohagyi, Mihale, Tilinger (cpt.), Pușcaș, Boldizsar, Nylvan, Babiciu, Bakai, Hevele, Mărneanu;
Rezerve: Varga, Silaghi, Orosz, Bîrle, Schuller, Koter;
Antrenori: Răzvan Nintaș și Tabi Zsolt;

Știința Beltiug: Toduț – Pintye, Toma, Mandi (cpt.), Forgacs, Cireap, Santai, Gulya, Lauruk, Donca, Feier;
Rezerve: Nichita, Srepler, Iuhas, Bogar, Baciu, Ardelean;
Antrenor: Cosmin Iuhas.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa a XII-a:
CSM Victoria Carei 1 - 2 Ştiinţa Beltiug
Talna Oraşu Nou 9 - 1 FC Certeze
Turul Micula 3 - 0 Dari Lipău (masa verde)
Recolta Dorolţ - Crasna Moftinu Mic (amânat)
Energia Negreşti - ACS Voinţa Doba (amânat)
Voinţa Babţa stă.

Program Liga 4 Elite, etapa a XIII-a:
Dari Lipău 0 - 3 CSM Victoria Carei (masa verde)
Crasna Moftinu Mic - Energia Negreşti
Voinţa Babţa - Talna Oraşu Nou
Ştiinţa Beltiug - Recolta Dorolţ
FC Certeze - Turul Micula
ACS Voinţa Doba stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9