Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga a IV-a ELITE

  1. CLASAMENT
  2. REZULTATE
  3. ETAPA URMĂTOARE
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Liga 4 Elite | Știința Beltiug, victorie pe terenul celor de la CSM Victoria Carei Foto: Valentin Păduraru

Liga 4 Elite | Știința Beltiug, victorie pe terenul celor de la CSM Victoria Carei

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

După startul ratat de weekend-ul trecut, liga de elită a fotbalului județean sătmărean a pornit ”în trombă” sâmbătă, cu două meciuri...

În primul meci al etapei, Talna Oraşu Nou a făcut instrucție cu FC Certeze (9 - 1), în timp ce la Carei, CSM Victoria - cea mai tânără echipă din liga de elită - a făcut un meci bun în fața Științei Beltiug, însă echipa pregătită de Cosmin Iuhas s-a impus cu scorul de 2-1 prin golurile marcate în prima repriză de Pintye (min. 5) și Donca (min. 40).

  • ”A fost un meci pe care l-am dominat de la început până la sfarșit și cu puțină atenție la finalizare scorul de pe tabelă putea fi mult mai mare și aici mă refer la ocaziile avute de Feier (min 25, 35 și 76) și Donca (min. 22, 67 și 80) în situație de singuri cu portarul. Oricum este important că am început anul cu o victorie într-o deplasare foarte grea, doresc să felicit băieții pentru jocul bun, au arătat maturitate și au arătat că sunt o echipă care merită să se bată la titlu”, a declarat pentru sportulsatmarean.ro Cosmin Iuhas.

Liga 4 Elite | Etapa 12 | CSM Victoria Carei 1 - 2 Știința Beltiug (0-2)
Arbitri: Ovidiu Mazilu, Neichi Sergiu, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Brudaşca Bogdan;
CSM Victoria Carei: Preg – Hohagyi, Mihale, Tilinger (cpt.), Pușcaș, Boldizsar, Nylvan, Babiciu, Bakai, Hevele, Mărneanu;
Rezerve: Varga, Silaghi, Orosz, Bîrle, Schuller, Koter;
Antrenori: Răzvan Nintaș și Tabi Zsolt;

Știința Beltiug: Toduț – Pintye, Toma, Mandi (cpt.), Forgacs, Cireap, Santai, Gulya, Lauruk, Donca, Feier;
Rezerve: Nichita, Srepler, Iuhas, Bogar, Baciu, Ardelean;
Antrenor: Cosmin Iuhas.

Rezultate Liga 4 Elite, etapa a XII-a:
CSM Victoria Carei 1 - 2 Ştiinţa Beltiug
Talna Oraşu Nou 9 - 1 FC Certeze
Turul Micula 3 - 0 Dari Lipău (masa verde)
Recolta Dorolţ - Crasna Moftinu Mic (amânat)
Energia Negreşti - ACS Voinţa Doba (amânat)
Voinţa Babţa stă.

Program Liga 4 Elite, etapa a XIII-a:
Dari Lipău 0 - 3 CSM Victoria Carei (masa verde)
Crasna Moftinu Mic - Energia Negreşti
Voinţa Babţa - Talna Oraşu Nou
Ştiinţa Beltiug - Recolta Dorolţ
FC Certeze - Turul Micula
ACS Voinţa Doba stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii