Liga 3 | Etapa 10 | FC Unirea Tăşnad 1 - 1 Gaz Metan Mediaş II (0-0)

(8 voturi)
FC Unirea Tăşnad a încheiat la egalitate meciul jucat astăzi, pe teren propriu, în cadrul etapei a X-a din Seria a V-a, 1-1 cu Gaz Metan Mediaş II.
A fost un meci echilibrat, ambele echipe fiind parcă mai mult preocupate să nu primească gol, iar acest lucru s-a văzut și pe tabelă, la pauză scorul rămânând neschimbat, 0-0.
Cele două goluri ale meciului s-au marcat în startul reprizei secunde, Andrei Târcoveanu deschizând scorul pentru medieșeni în minutul 49, iar Bogdan Faur a reușit să restabilească egalitatea, după doar cinci minute, stabilind și scorul final al partidei, 1-1.
Etapa următoare, sâmbătă, 4 noiembrie, de la ora 14:00, tășnădenii joacă în deplasare la vecina de clasament și de județ, ACS Fotbal Comuna Recea.

FC Unirea Tăşnad 1 - 1 Gaz Metan Mediaş II (0-0)
Marcatori: Bogdan Faur (min. 54) / Andrei Tîrcoveanu (min. 49)
Stadion: Unirea (Tășnad);
Arbitru: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca);
Asistenți: Albu Balint (Târgu Mureş) și Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca);
Observatori: Stefanuti Claudiu (Bistriţa) și China Ion Nicolae (Baia Mare);