Liga 3 | Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat încă un amical cu CSM Sighetu Marmației

(1 Vot)

Vineri după-amiază, pe Stadionul Solovan din Sighetu Marmației, Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat din nou în compania CSM-ului Sighetean.

În urmă cu două săptămâni, cele două colege de serie au jucat un amical pe terenul sintetic al Bazei Sportive din Vișeu, sighetenii impunându-se cu scorul de 2-0, iar astăzi au jucat pe Stadionul Solovan din Sighet. Olimpia MCMXXI Satu Mare a deschis repede scorul prin Maris Duca (min. 9), 0-1, după care a urmat o dublă marcată de Remi Emeriau, un gol în proprie poartă, după ce a încercat să degajeze o minge din mijlocul propriului careu, 1-1, iar înainte de pauză a înscris și în poarta sighetenilor și sătmărenii au intrat în avantaj la cabine, 2-1. În repriza secundă, singurii care au marcat au fost jucătorii Sighetului, Raul Hreniuc, intrat de pe bancă, a restabilit egalitatea și scorul final al meciului, 2-2.

Duminică, 3 martie, Olimpia MCMXXI Satu Mare va juca cu Sportul Botiz ultimul amical înainte de reluarea sezonului din liga a treia.

Sâmbătă, 9 martie, în primul meci oficial din acest an, Olimpia MCMXXI Satu Mare va primi vizita ocupantei locului 7 din Seria 10 - Minerul 1947 Ocna Dej.

Amical | CSM Sighetu Marmației 2-2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (1-2)

Marcatori: Hreniuc/Duca, Emeriau (1/autogol));

CSM Sighetu Marmației: Berințan - Pedro, Brașoveanu, Pape, Razak, Deivid, Mitrucsak, Șofroni, Negruț, Zaharia, Ghuighui;

Rezerve: Oneț, Hreniuc, Buciuman, Rostaș, Simion, Tomșa;

Antrenor: George Zima;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Siwiec - Feher, Orvos, Caba, Ștef, Montesinos, Emeriau, Hacka, Duca, Sătmărean, Feier;

Rezerve: Tomșa, Bodea, Camacho, Godja, Oltean, Sugar, Mroz, Marc, Aidebe;

Antrenor: Giuseppe Funicello;