Liga 3 | Olimpia MCMXXI Satu Mare se întoarce fără puncte de la Băile Felix

(1 Vot)

Vineri după-amiază, în primul joc al etapei a patra din play-out-ul seriei a zecea, Lotus Băile Felix s-a impus cu scorul de 1-0 în fața Olimpiei MCMXXI Satu Mare.

După o primă repriză albă, singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 57 de Darius Gheban, șut de la jumătatea terenului care l-a prins pe portarul Patryk Siwiek ieșit din poartă, 1-0.

În primele trei etape, sătmărenii au înregistrat un rezultat de egalitate cu Sănătatea Cluj, au pierdut la Baia Mare și au câștigat duelul de sâmbăta trecută de pe teren propriu cu Minerul 1947 Ocna Dej, în timp ce bihorenii au obținut un singur punct, la Baia Mare, și au pierdut ultimele două jocuri cu CSM Victoria Carei și Sănătatea Cluj.

În sezonul regular, bihorenii s-au impus pe teren propriu, iar duelul de la Satu Mare s-a încheiat la egalitate.

Etapa următoare, Olimpia MCMXXI Satu Mare va primi vizita Victoriei Carei, care sâmbătă joacă pe teren propriu cu Sănătatea Servicii Publice.

liga3 lotus baile felix olimpia mcmxxi satu mare 1

Liga 3 | Seria 10 | Play-Out | Etapa 4 | Lotus Băile Felix 1-0 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-0)

Marcator: Darius Gheban (min. 57);

Arbitru: Gaitin Claudiu (Timişoara)

Asistenți: Sandu Patrik-Ștefan (Timişoara) și Cășuț Cristian (Arad)

Delegat de joc: Bumb-Dragoş Dionisiu Miron (Baia Mare)

Observator arbitri: Gherghel Florin (Baia Mare)

Lotus Băile Felix: Adrian Babarbas - Ionuț Pașca, Sergiu Oltean, David Lupșe, Marian Arsene (cpt.), Darius Gheban, David Ciurcui, Mario Negru, Sebastian Cucu, Gytye Gelu, Daniel Duma;

Rezerve: Paul Cosma, Sebastian Oșvat, Denis Sala, Raul Tamas, Călin Bochis, Aris Morar, Patrick Blagea, Daniel Ghiță, Urbanowski Cristian;

Antrenor: Cosmin Bodea;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Patryk Siwiek - Orvos Jace, Luca Feher, Laurențiu Caba, Aidebe Maxime, Denis Batin, Raul Ștef (cpt.), Hacka Lukas, Maris Duca, Daniel Feier, Remi Emeriau;

Rezerve: Alex Tamaș - Mroz David, Karim Sătmărean, Marius Oltean, Mihai Tomșa, Daniele Bodan, Rubén Bodea, Theodor Ploeșteanu;

Antrenor: Funicello Giuseppe;

Program Liga 3 | Seria 10 | Play-Out | Etapa 4:

Vineri, 19 aprilie:
  • Lotus Băile Felix 1-0 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-0)

4. Olimpia MCMXXI Satu Mare (5-6) 21p
5. Minerul 1947 Ocna Dej (3-7 20p
6. Minaur Baia Mare (7-5) 19p