Liga 3 | Ce-Se-Meee a câștigat primul meci din play-off în prelungirile meciului cu Lotus Băile Felix

(2 voturi)

Miercuri seară, în singura etapă intermediară a play-off-ului CSM-ul sătmărean a jucat în deplasare la Lotus Băile Felix.

Echipa pregătită de Csik Tiberiu a câștigat primul meci din play-off în prelungirile meciului de la Sânmartin, Mansour Guyene fiind faultat în careu de căpitanul gazdelor Ștefan Pintea, în minutul 90+2, Mansour execută slab, portarul Beke Eduard respinge în lateral, Antal Barna, atent, trimite din vole la colțul lung pentru prima victorie din play-off a CSM-ului.
Etapa următoare, sâmbătă, 6 mai, sătmărenii vor primi vizita Gloriei Bistrița, care astăzi a pierdut în deplasare la FC Bihor Oradea cu scorul de 2-1.

Liga 3 | Seria 10 | Play-Off | Etapa 6 | Lotus Băile Felix - CSM Satu Mare (0-0)

Marcator: Antal Barna;

Arbitru: Ardelean Mircea (Arad);

Asistenți: Băla Casian (Arad) și Berariu Lucian (Moroda);

Delegat de joc: Poclid Ionel (Timişoara);

Observator arbitri: Szabo Gero (Cluj-Napoca);

Lotus Băile Felix: Beke Eduard - Cosmin Sîrbu, Vlad Costea, Alexandru Sorian, Sergiu Oltean, Liviu Pop, Darius Gheban, Patrick Blăgea, Cristian Copil, Ștefan Pintea (cpt.), Răzvan Creț;

Rezerve: Adrian Barabaș - Paublusztig Tamas, Sebastian Oșvat, Marian Arsene, Ioan Hora, Denis Sala, Raul Tămaș, Sebastian Cucu, Gitye Adrian;

Antrenor: Cosmin Bodea;

CSM Satu Mare: Fila Karoly - Răzvan Popovici, Răzvan Prodan, Florin Mureșan, Călin Vădan, Hernando Rodrigo, Adrian Bura, Adrian Micaș, Alexandru Mărieș, Zsiga Ervin (cpt.), Denis Lazăr;

Rezerve: Iulian Anca-Trip - Bara Levente, Raul Ziman, Mansour Guyene, Svarczkopf Istvan, Tamas Patrick, Suveg Nandor, Antal Barna, Barth Kevin;