Handbal | FC Barcelona a câştigat Liga Campionilor la handbal masculin

(2 voturi)

Echipa de handbal masculin FC Barcelona a câştigat, în această seară, Liga Campionilor, după ce a învins în finala competiţiei formaţia Aalborg Handball, scor 36-23 (16-11), la Turneul F4 de la Koln.

Antrenorul FC Barcelona, Xavi Pascual, va antena Dinamo Bucureşti din viitorul sezon.

Medalia de bronz a Ligii Campionilor a revenit echipei PSG Handball, care a învins, tot duminică, în finala mică, de Nantes HBC, cu 31-28.

În semifinalele Turneului F4, Aalborg a învins PSG cu scorul de 35-33 (13-15), iar  FC Barcelona a dispus de Nantes HBC, scor 31-26 (15-13).