Liga a IV-a Elite | Unirea 08 Tășnad a învins Negreștiul în primul meci al etapei Foto: Facebook/F.C. Unirea 08 Tășnad

(6 voturi)
Unirea 08 Tășnad a câștigat meciul jucat astăzi, pe teren propriu, în compania echipei Energia Negrești cu scorul de 3-0.
Meciul de la Tășnad a fost prologul etapei a XVIII-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean și a fost arbitrat de o brigadă de Liga 3, iar dacă ne luăm după locurile ocupate în clasament de cele două echipe a fost derby-ul etapei.
Tășnădenii au bifat astăzi, pe o ploaie mocănească, a șaptea victorie consecutivă din această primăvară, toate cele trei goluri fiind marcate în ultimele 15 minute de joc ale primei reprize. Bakai Balazs a deschis scorul după exact o jumătate de oră de joc, Gabi Cădar a dublat avantajul Tășnadului după nouă minute, iar Imi Nagy a închis tabela cu golul marcat înainte de finalul primei reprize.
În urma acestei victorii, Unirea 08 Tășnad continuă să conducă în clasamentul ligii de elită, cu 49 puncte și are 12 puncte peste Luceafărul Decebal care joacă duminică în deplasare la Victoria Apa.

Unirea 08 Tășnad 3 - 0 Energia Negrești (3-0)
Marcatori: Bakai Balazs (min. 30), Gabriel Cădar (min. 39), Zoltan Nagy (min. 43);
Stadion: Unirea (Tășnad);
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Neichi Sergiu și Costea Dănuț;
Observator AJF: Bogdan Brudașca;

Unirea 08 Tășnad: Raul Cherecheș - Holczberger Krisztian, Marius Bălău, Schnellenperger Cristian (cpt.), Raul Silaghi, Bakai Balazs, Flavian Moș, Nagy Zoltan, Călin Vădan, Mădălin Bolba, Gabriel Cădar;
Rezerve: Flaviu Panc, Brisszk Gabriel, Răzvan Hodas, Sebastian Rus, Cosmin Mașlinca, Răzvan Bolba;
Antrenori: Marius Botan și Bogdănel Moisa;

Energia Negrești: Andrei Gergely - Daniel Neamț, Ioan Ugocian, Marius Cuha, Ioan Huszti, Gheorghe Solomes, Pavel Nemeș, Sebastian Balog, Silvian Tothăzan, Gheorghe Ghiriti, Lucian Pop;
Rezerve: Gheorghe Șofran, Sergiu Stan, Claudiu Berinde, Marius Pop;