Liga 3 | CSM Olimpia Satu Mare a învins CSM Sighetu Marmaţiei, după ce oaspeții au deschis scorul

(2 voturi)

Sâmbătă după-amiază, în cadrul etapei a treia din play-off-ul seriei zece, CSM Olimpia Satu Mare a primit vizita celor de la CSM Sighetu Marmaţiei, sătmărenii reușind să întoarcă rezultatul și să câștige, după ce oaspeții au deschis scorul în minutul 18.

Alexandru Zaharia a deschis scorul cu un super-gol, șut de la peste 20m direct sub transversală, 0-1, după cinci minute Yolo Guigui a fost aproape să dubleze avantajul sighetenilor, însă a trimis puțin peste transversală din centrul careului, iar în minutul 25, Oanea a trimis un șut din margine careului, mingea a fost deviată de un jucător din Sighet și a intrat în poartă, 1-1. După trei minute, oaspeții au fost din aproape de gol la finalul unui contraatac rapid purtat pe partea dreaptă, însă șutul aceluiași Guigui a fost respins de Patric Toderean. Nador Pop a marcat pentru CSM-ul sătmărean în minutul 37 a stabilit scorul pauzei și al meciului, 2-1, aducând astfel prima victorie din play-off și, totodată, prima victorie în fața CSM-ului sighetean.

Tot astăzi, liderul SCM Zalău s-a impus cu 2-1 în deplasare la Crişul Sântandrei.

Liga 3 | Seria 10 | Play-Off | Etapa 3 | CSM Olimpia Satu Mare 2-1 CSM Sighetu Marmaţiei (2-1)

Marcatori: Oanea, Pop N./Zaharia

Arbitru: Drugea Cătălin Gheorghe (Buzău)

Asistenți: Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca) și Căpîlna Luca Tudor (Dej)

Delegat de joc: Toth Iosif (Ernei)

Observator arbitri: Moisin Sebastian (Oradea)