Liga 3 | CSM Victoria Carei a încheiat la egalitate meciul de la Baia Mare

(4 voturi)

Vineri după-amiază s-au disputat primele două jocuri din etapa a XIV-a a ligii a treia, Victoria jucând în deplasare la Minaur Baia Mare, iar Sănătatea Cluj a primit vizita Minerului Dej.

Meciul de la Baia Mare s-a disputat pe un teren greu, acoperit de un strat de zăpadă și s-a încheiat la egalitate, 1-1, cele două echipe marcând câte un gol pe repriză. Creienii au intrat în avantaj la pauză prin golul marcat de băimăreanul Paul Batin, care a deschis scorul în minutul șase dintr-o lovitură de la 11m, iar băimărenii au reușit egalarea cu un sfert de oră înainte de finalul meciuluil prin golul marcat de Valerii Macrițchii.

liga3 minaur victoria 1

Și duelul de la Cluj dintre Sănătatea Servicii Publice și Minerul 1947 Ocna Dej s-a încheiat la egalitate, 1-1, gazdele conducând la pauză prin golul marcat de Dorin Goga (min. 10), iar Minerul a egalat în debutul reprizei secunde prin Emanuel Negru (min. 54).

În etapa următoare, ultima din acest an, careienii vor primi vizita Olimpiei MCMXXI Satu Mare, iar Minaur va juca la Dej.

liga3 minaur victoria

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 14 | Minaur Baia Mare 1 - 1 CSM Victoria Carei (0-1)

Marcatori: Valerii Macrițchii (min. 75)/Paul Batin (min. 6)

Stadion: Viorel Mateianu (Baia Mare);

Arbitru: Nagy Vladimir Andrei (Măhăceni);

Asistenți: Tocai Emeric (Sibiu) și Popa Daniel (Câmpeni);

Delegat de joc: Toma Janos (Târgu Mureş);

Observator arbitri: Albon Teodora (Cluj-Napoca);

Minaur Baia Mare: Emanuel Breban - Marius Potcoavă, Raul Gherman (cpt.), Valerii Macrițchii, Sarkozi Daniel, Daniel Stoian, Urvanțev Ivan, Cătălin Ștefănescu, Mario Leș, Tiberiu Serediuc, Brian Lemac;

Rezerve: Raul Băilă, Laurențiu Achim, Ionuț Pisuc, Ionuț Ileieș, Denis Matei, Darius Gherman, Sebastian Hidigan, Bogdan Burcea, Bogdan Jeler;

Antrenor: Ciprian Danciu;

CSM Victoria Carei: Fila Karoly - Adrian Fiul, Teodor Bîrle, Claudiu Mihale, Eduard Marina, Tudor Moldovan, Norbert Barta, Darius Marina, Vajda Roland (cpt.), Paul Batin, Andrei Hosu;

Rezerve: Erik Mitracica - Kinczel Janos, Denis Baior, Rafael Popovici-Ciatău, Nyilvan Bogdan, Kis Lorant, Răzvan Negreanu, Barth Kevin, Cosmin Berindea;

Antrenori: Ioan Pap-Deac și  Marius Botan;

Program Liga 3 | Seria 10 | Etapa 14:

Vineri, 24 noiembrie:
  • Minaur Baia Mare 1 - 1 CSM Victoria Carei (0-1)
  • Sănătatea Servicii Publice 1 - 1 Minerul 1947 Ocna Dej (1-0)

6. CSM Victoria Carei 17p
7. Minerul 1947 Ocna Dej 16p
8. Sănătatea Servicii Publice 15p
9. Olimpia MCMXXI Satu Mare 12p
10. Minaur Baia Mare 9p