Liga 3 | ASA Târgu Mureş II 3 - 1 Recolta Dorolţ (2-0) Foto: Valentin Păduraru

Liga 3 | ASA Târgu Mureş II 3 - 1 Recolta Dorolţ (2-0)

(9 voturi)
Recolta Dorolţ a jucat vineri în cadrul etapei a VI-a a Ligii a III-a în deplasare la ASA Târgu Mureş II.
La capătul unui meci în care jucătorii sătmăreni au jucat destul de slab în prima repriză, însă mult mai bine în repriza secundă și cu o accidentare a lui Goț, care a făcut o entorsă la cinci minute după ce a intrat în teren, rezultatul final înregistrat pe tabelă a fost 3-1.
La fel ca și în etapa trecută când au întâlnit echipa a II-a a celor de la Gaz Metan Mediaș care a avut pe teren jucători de la prima echipă și în meciul de la Târgu Mureș gazdele au folosit jucători care evoluează în Liga 1, iar acest lucru s-a văzut pe parcursul celor două meciuri.
Pentru ASA Târgu Mureș au marcat în prima repriză Norbert Feketics (min. 29) și Ciprian Rus (min. 38), Nandor Meșter a redus din diferență în minutul 71, iar mijlocașul Yasin Hamed a închis tabela cu golul marcat în minutul 86.
Pentru sătmăreni urmează o nouă deplasare, sâmbătă, la FC Bistrița, jucătorii bistrițeni obținând în această etapă primul punct în actualul sezon după egalul obținut în deplasare la Gaz Metan Mediaș II.

Recolta Dorolț: Daniel Oşan – Levente Vincze, Mark Csik, Ciprian Lauruk, Ciprian Rebegea, Laurențiu Nemeş, Laurențiu Moldovan, Angelo Şimon, Nandor Meşter, Horea Bîgiu, Daniel Pop.
Antrenori: Mihai Sabău Svegler și Mandi Attila;