Imprimă această pagină
Volei | CSM Satu Mare a pierdut la ”U” Cluj. Urmează meciurile din play-off Foto: Valentin Păduraru

Volei | CSM Satu Mare a pierdut la ”U” Cluj. Urmează meciurile din play-off

(5 voturi)
În Seria Vest a Diviziei A2 la volei feminin s-au disputat azi ultimele meciuri ale sezonului regulat.
Așa cum era de așteptat, ACS Agroland Timișoara a câștigat în deplasare la CSU Oradea (3-0), iar ”U” Cluj a câștigat tot cu 3-0 meciul jucat în compania voleibalistelor de la CSM Satu Mare și au terminat pe primele două locuri în clasament. Liderul clasamentului, ACS Agroland Timișoara a încheiat prima parte a campionatului fără nicio înfrângere, timișorencele bifând 11 victorii la rând și pierzând un singur punct în acest sezon.
Meciul disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian” din Cluj între ”U” Cluj și CSM Satu Mare a avut aceeași desfășurare ca și meciul din tur, clujencele câștigând fără probleme cu scorul de 3-0. Primul și ultimul set al meciului au fost câștigate la 12 de clujence, iar setul doi, cel mai echilibrat al jocului, a fost adjudecat de voleibalistele de la ”U” cu scorul de 25-22.

Pentru voleibalistele sătmărence urmează meciurile din play-off cu CSU Politehnica Timișoara care se vor disputa în 25 februarie, 4 martie și 11 martie. Prima și a treia partidă se vor disputa la Timișoara, iar meciul doi va avea loc în Sala LPS Ecaterina Both din Satu Mare. Se califică în turneul 1 al Seriei Vest formația care obține prima două victorii.
Agroland Timișoara și ”U” Cluj sunt direct calificate în turneul 1 al Seriei Vest, care va avea loc în perioada 12-14 aprilie.