Tenis de masă U11 | Sportivii de la Armand Supur, pe podium la un concurs internațional din Ungaria

(2 voturi)

În weekend, micuții sportivi de la clubul de tenis de masă Armand Supur au participat la un concurs internațional din Ungaria.

După ce s-au luptat cu sportivi din Ungaria, Ucraina și Românie, micuții din Supur au reușit să obțină două medalii la categoria U11. Garnai Zalan s-a clasat pe locul doi și a obținut medalia de argint, iar Czigler Albert s-a clasat pe locul 3, obținând medalia de bronz. Un alt rezultat bun a fost obținut de Czigler Albert, care s-a clasat pe locul 6 în întrecerea juniorilor U13.

tenis de masa medalii armand supur 1

”După o serie de meciuri foarte tari, disputate între trei țări România, Ungaria și Ucraina, sportivii noștri reușesc să fie majoritari pe podium la categoria U11!!!!! Bravoooo!