Banner blato Livrare

Atletism U18 | George Kadar, campion național la 60m garduri și vicecampion național la săritura în înălțime

În perioada 6-7 martie, sala ”Ioan Soter” din Bucureşti a fost gazda finalei Campionatului Naţional de juniori U18 la atletism, competiție la care sătmăreanul George Kadar a cucerit două rezultate excelente.

După ce a câștigat titlul de Campion Național la probe combinate, HEPTATLON, George Kadar, pregătit de Macarie Horea, a reușit să se impună și la probele individuale, obținând titlul de campion național la proba de 60 m garduri, cu performanța de 8 secunde și 18 zecimi, respectiv titlul de vicecampion național la proba de săritura în înălțime, cu performanța de 1,87 m.