Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins, duminică seară, FCC Baschet Arad, la o diferență de opt puncte.

Energy Cycling Team te invită în ultima zi a lunii ianuarie la NIGHT CYCLING.

Sătmăreanul Emanuel Gyenes, de la Autonet Motorcyle Team, a încheiat ediția din acest an a celui mai important raliu de anduranță din lume pe primul loc la clasa Malle Moto - Original, iar în clasamentul general, Mani s-a clasat pe locul 29, îndeplinindu-și astfel ambele obiective propuse înainte de startul competiției.

Olimpia Satu Mare se va reuni sâmbătă, 25 ianuarie, și va relua pregătirile pentru returul sezonului 2019/2020.

Cu o zi înainte de finalul ediției din acest an a Raliului Dakar, sătmăreanul Mani Gyenes, de la Autonet Motorcyle Team, conduce în clasamentul clasei Malle Moto - Original, cu un avans de o oră și 20 minute față de francezul Benjamin Melot și peste două ore și 30 minute față de ocupantul locului trei, Florent Vayssade, iar în clasamentul general ocupă locul 29.

CSM Satu Mare a fost eliminată din Cupa României la baschet feminin după ce a pierdut și returul din sferturile de finală, disputat la Sfântu Gheorghe, iar diferența de scor ne scutește de prea multe comentarii…