Deși este încă junioară, Ana Tomșa (CS Satu Mare) a câștigat astăzi prima medalie la un Campionat Național de senioare. Sătmăreanca, componentă a lotului național de junioare, a încheiat pe podium întrecerea de spadă individual din Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” la care au participat 45 de sportive.