Scrimă | Micuții spadasini s-au întrecut în weekend la ”Cupa Autonet”

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

În weekend, Sala de Scrimă ”Alexandru Czipler” din Satu Mare a fost gazda Cupei Autonet la spadă.

La competiția rezervată copiilor de 8-9/10-11/12-13 ani au participat sportivi de la CS Satu Mare, LPS Satu Mare, Kids Tâmpa Brașov, CSM Corona Brașov, LPS Oradea și CSS Târgu Mureș.

La finalul celor două zile de competiție, cei mai buni sportivi de la fiecare categorie de vârstă au primit cupe, medalii și diplome din partea organizatorilor.

Sportivii sătmăreni sunt pregătiți de Szilagyi Adrian, Pop Adrian, Nagy Lehel, Surducan Simona și Csiszar Francisc.

spada cupa autonet 1

Rezultatele înregistrate la fete 8-9 ani:

1. Octavia Pop (CS Satu Mare)

2. Belteki Emilia (CS Satu Mare)

3. Nectaria Zoicaș (CS Satu Mare)

3. Mira Talpă (LPS Oradea)

5. Cassiana Iva-Anițaș (CS Satu Mare)

6. Mara Codati (CS Satu Mare)

7. Rania Nedelecu (LPS Oradea)

7. Ilinca Samuila (LPS Oradea)

spada cupa autonet 3 

Rezultatele înregistrate la fete 10-11 ani:

1. Kurtinecz Julia (LPS Satu Mare) 

2. Nectaria Zoicaș (CS Satu Mare)

3. Denisa Crișan (CS Satu Mare)

3. Szijarto Blanka (LPS Oradea)

5. Maia Farcaș (CS Satu Mare)

6. Franciza Lilla (CS Satu Mare)

7. Iasmina Ilie (Kids Tâmpa Brașov)

8. Schefler Imola (LPS Satu Mare) 

9. Silaghi Erika (CS Satu Mare)

10. Foller Julia (CS Satu Mare)

11. Iulia Chiru (LPS Oradea)

12. Belteki Emilia (CS Satu Mare)

13. Ana Urda (LPS Oradea)

14. Tancoczi Fruzsina (CS Satu Mare)

15. Cassiana Iva-Anițaș (CS Satu Mare)

16. Alessia Galea (LPS Oradea)

17. Ana Moca (LPS Oradea)

18. Kovacs Kamilla (CS Satu Mare)

19. Mara Codati (CS Satu Mare)

20. Sorina Gigartu (Kids Tâmpa Brașov)

spada cupa autonet 2 

Rezultatele înregistrate la fete 12-13 ani:

1. Kurtinecz Johanna (LPS Satu Mare) 

2. Ilyes Jazmin (LPS Satu Mare) 

3. Haller Hanna (LPS Satu Mare) 

3. Diana Crețu (CSM Corona Brașov)

5. 1. Kurtinecz Julia (LPS Satu Mare) 

6. Denisa Crișan (CS Satu Mare)

7. Ilinca Marinescu (Kids Tâmpa Brașov)

8. Sonia Buta (LPS Oradea)

9. Grebur Eszter (LPS Satu Mare)

10. Nyisztor Krisztina (CS Satu Mare)

11. Antonia Șipoș (CS Satu Mare)

12. Elena Tamasan (LPS Satu Mare)

13. Maria Sasu (Kids Tâmpa Brașov)

14. Patricia Tarța (CS Satu Mare)

15. Franciza Lilla (CS Satu Mare)

16. Rebeka Bogdan (LPS Satu Mare)

17. Barliga Thea (Kids Tâmpa Brașov)

18. Bianca Muraru (CSM Corona Brașov)

19. Mathe Diana (Kids Tâmpa Brașov)

20. Tancoczi Fruzsina (CS Satu Mare)

21. Maia Farcas (CS Satu Mare)

22. Iasmina Ilie (Kids Tâmpa Brașov)

23. Kovacs Kamilla (CS Satu Mare)

24. Briana Bogdan (LPS Oradea)

25. Silaghi Erika (CS Satu Mare)

 

Rezultatele înregistrate la băieți 8-9 ani:

1. Haller Mark (CS Satu Mare)

2. Grebur Kristoff (CS Satu Mare)

3. Doloczki Daniel (CS Satu Mare)

3. Vlad Taropa (Kids Tâmpa Brașov)

5. Mihai Iftimovici (CS Satu Mare)

6. David Andreica (CS Satu Mare)

7. Mihnea Hohote (CS Satu Mare)

8. Mihnea Oancia (Kids Tâmpa Brașov)

 

Rezultatele înregistrate la băieți 10-11 ani:

1. Mezinger Mate (CS Satu Mare)

2. Teodor Gurza  (CS Satu Mare)

3. Dragoș Cheregi Dragoș (CS Satu Mare) 

3. David Molnar (CS Satu Mare)

5. Haller Mark (CS Satu Mare)

6. Kovacs Szillard (CS Satu Mare)

7. Andrei Stoica (Kids Tâmpa Brașov)

8. Mihnea Samoila (LPS Oradea)

9. Nagy Raul (CS Satu Mare)

10. Vonhaz Peter (CS Satu Mare)

11. Nemeti Bencze (CS Satu Marę)

12. Doloczki Daniel (CS Satu Mare)

13. Lieb Mark (CS Satu Mare)

14. Szerdai Rafael (CS Satu Mare)

15. Valentin Ciote (LPS Satu Mare)

16. Grebur Kristoff (CS Satu Mare)

17. Magyar Zalán (CS Satu Mare)

18. Darius Filip (LPS Oradea)

19. Antonio Paniti (LPS Oradea)

 

Rezultatele înregistrate la băieți 12-13 ani:

1. Andrei Deas (CSM Corona Brașov)

2. Horea Mladin (Kids Tâmpa Brașov)

3. Kovacs Szilárd (CS Satu Mare)

3. Erdei Andras (CS Satu Mare)

5. David Molnar (CS Satu Mare)

6. Alexandru Cotlarciuc (CSS Târgu Mureș)

7. Sarkany Csonad (CSS Târgu Mureș)

8. Szabo Gellert (CSS Târgu Mureș)

9. Farkas Ivan (CSS Târgu Mureș)

10. Kovacs Aron (CSS Târgu Mureș)

11. Kostyak Peter (CSS Târgu Mureș)

12. Teodor Gurza (CS Satu Mare)

13. Pop Krisztián (CS Satu Mare)

14. Rareș Farcas (CS Satu Mare)

15. Haller Mark (CS Satu Mare)

16. Andrei Stoica (Kids Tâmpa Brașov)

17. Lieb Mark (CS Satu Mare)

18. Andrei Bulc (LPS Oradea)

19. Matei Cheregi (CS Satu Mare)

20. Magyar Zalán (CS Satu Mare)

21. Luca Oanță (CS Satu Mare)

22. Vaina Csongor (LPS Oradea)

23. Nemeti Bencze (CS Satu Mare)

24. Turos Lehel (CS Satu Mare)

25. Szeredai Rafael (CS Satu Mare)

26. Dragoș Filip (LPS Oradea)

27. Keresi Vilmos (LPS Oradea)

28. Kuibus Matei (LPS Oradea)

29. Nagy Raul (CS Satu Mare)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii