Imprimă această pagină

Floretă | Zeci de copii din 6 țări s-au întrecut timp de trei zile la Satu Mare în cadrul Cupei 1 Decembrie

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Zeci de copii din șase țări (România, Cipru, Israel, Moldova, Ucraina și Ungaria) s-au întrecut timp de trei zile la Satu Mare în cadrul Cupei 1 Decembrie la floretă, feminin și masculin, copii și speranțe.

Rezultatele înregistrate: 

Floretă feminin (9-10 ani): 

1. Elizaveta Kopyltsova (Cipru – Achilleas Limassol)

2. Varvara Volkova (Ucraina – Nikolaev)

3. Alexandra Adoch (Floreta Timișoara) și Natasa Mirella Hicsak (Ungaria – BHSE)

5. Maya Marișescu (Floreta Timișoara)

6. Viktoriia Nichyk (Ucraina – Dinamo Kiev)

7. Greta Danczy (Ungaria – Halasztelki BSE)

8. Mariia Kadun (Ucraina – Dinamo Kiev)

Floretă feminin (11-12 ani):

1. Yevhenia Lyzak (Ucraina – Army Kiev)

2. Uliana Dumitrița Josan (Moldova – Chișinău)

3. Svitlana Bryzgalova și Milana Stepovik (ambele Ucraina – Army Kiev)

5. Elizaveta Kopyltsova (Cipru – Achilleas Limassol)

6. Miruna Husu (Floreta Timișoara)

7. Anastasiia Kordylevska (Ucraina – Sdyshor)

8. Hanna Laszlo (Ungaria – Halasztelki BSE)

Floretă feminin (13-14 ani):

1. Maria Cojocari (Moldova – Chișinău)

2. Victoria Zaharova (Moldova – Chișinău)

3. Anna Kollar (Ungaria – Torekves) și Enya Male (Corona Brașov)

5. Ingrid Bikfalvi (Floreta Timișoara)

6. Yelizaveta Bohdan (Ucraina – Army Kiev)

7. Catinca Polschi (Floreta Timișoara)

8. Uliana Dumitrița Josan (Moldova – Chișinău)

Floretă masculin (9-10 ani):

1. Evyatar Koren (Israel – Kfar Saba)

2. Matvii Lytvynchuk (Ucraina – Army Kiev)

3. Shemardin Mark Bielyi (Ucraina – Army Kiev) și Mate Lacko (Ungaria – BHSE)

5. Zakhar Krasnopolskyi (Ucraina – Army Kiev)

6. Nizan Rogel (Israel – Haifa)

7. Tymur Shvydun (Ucraina – Sdushor)

8. Tamas Szogi-Nagy (Ungaria – SZTE Szeged)

Floretă masculin (11-12 ani):

1. Eitan Lemberger (Israel – Kfar Saba)

2. Evyatar Koren (Israel – Kfar Saba)

3. Felix Dogaru (Floreta Timișoara) și Ran Traitel (Israel – Beer Sheva)

5. Krisztian Badar (Ungaria – Halasztelki BSE)

6. Andor Zsogon (SZTE-VK)

7. Hlib Mukhopad (Ucraina – Army Kiev)

8. Artiom Cecet (Moldova – Chișinău)

Floretă masculin (13-14 ani):

1. Vladislav Băicean (Moldova – Chișinău)

2. Evyatar Koren (Israel – Kfar Saba)

3. Răzvan Nojea și Nicolas Pop  (ambii CSSM)

5. Eitan Lemberger (Israel – Kfar Saba)

6. Andor Zsogon (Ungaria – SZTE-VK)

7. Huba Nagy (Ungaria – SZTE-VK)

8. Omri Rogel (Israel – Haifa)

floreta 1 decembrie satu mare1

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii