reborn
Rugby | SCM Timişoara a învins Steaua și s-a calificat în finala SuperLigii CEC Bank FOTO: frr.ro / Ștefan Constantin/ Sport Pictures

Rugby | SCM Timişoara a învins Steaua și s-a calificat în finala SuperLigii CEC Bank

(1 Vot)

SCM Timişoara este cea de-a doua finalistă a SuperLigii CEC Bank la rugby după ce a învins, duminică, cu scorul de 21-20 (15-6) CSA Steaua, în semifinala disputată pe stadionul din complexul Ghencea.

Partida a fost una extrem de echilibrată în special în partea a doua a jocului, când bucureştenii au reuşit să recupereze diferenţa înregistrată la pauză şi chiar să treacă în avantaj. Steliștii au trecut în avantaj cu zece minute înainte de finalul meciului, însă, în ultimul minut, bănăţenii au obţinut victoria în urma unei lovituri de penalitate transformată.

Astfel, în finala ediţiei 2019/2020 a SuperLigii se vor confrunta, sâmbăta viitoare, SCM Timişoara şi CSM Ştiinţa Baia Mare. Băimărenii au învins sâmbătă pe Dinamo, în prima semifinală, cu 76-19.

Tot sâmbătă, de la ora 10.00, se va juca finala mică a SuperLigii CEC Bank, între Dinamo și Steaua.