Oradea a găzduit weekend-ul trecut Campionatul național de tineret U-23 la judo, unde performerul delegației a fost Eduard Nicolaescu care a devenit campion național la categoria 73 de kg. La categoria 60 kg, Cristian Sereș a cucerit medalia de bronz.