banner energy kardio club

Spadasinele de la CS Satu Mare 1 (Teodora Coste, Ilyes Jazmin, Kurtinecz Johanna, Ana Tomșa) au încheiat pe locul 2 întrecerea pe echipe a Campionatului Național de spadă.

CSA Steaua București 1 (Erica Badea, Natalia Constantin, Daria Stănciulescu, Rodica Ștefănescu) a câștigat titlul de campioană a României la junioare, în proba de spadă feminin echipe.

După titlul de campioană câștigat vineri de Johanna Kurtinecz în proba individuală, astăzi, sătmărencele s-au impus și în finala Naționalelor de spadă cadeți echipe feminin, 41-40 în fața fetelor de la CSS Quarto  București 1, iar băieții au câștigat medaliile de argint, după ce au fost învinși în marea finală de CS UNEFS București 1 (44-29).

În perioada 17-24 august, judoka de la CS Satu Mare și CS Fușle Security sunt într-un cantonament de pregătire fizică la Stâna de Vale.

Formația CS Satu Mare 1 (Mark Haller, Szillard Kovacs, Mate Mezinger, David Molnar) și-a adjudecat duminică titlul național la spadă echipe masculin, categoria speranțe, după ce a dispus cu 45-27 în finala disputată împotriva echipei CSS Contraatac București 1 (Matei Crenicean, Vlad Mirescu, Matthias Nica, Filip Savin).

După ce anul trecut Mate Mezinger (CS Satu Mare) a cucerit titlul național la categoria de vârstă U13, sătmăreanul a reușit astăzi să-și treacă în palmares și titlul speranțelor.

Echipa CS Satu Mare 1 (Rareș Farcaș, Mark Haller, Mate Mezinger, David Molnar) a câștigat finala Campionatului Național de Speranțe la spadă masculin echipe învingând pe CS UNEFS București (Dan Finichiu, Eduard Luca, Mihai Popa, Andrei Popescu) cu scorul de 45-44. Medaliile de bronz ale competiției au fost cucerite de team-ul LPS Craiova 1 (Ștefan Corbu, Yanis Cotman, Mihai Iordache, Radu Popescu), care a dispus în meciul pentru locul 3 de LPS Craiova 2 (Eric Avram, Răzvan Caia, Nicolae Mila, Dragoș Mogoroașe) cu 45-35.

Începând de joi și până duminică, Sala de scrimă „Alexandru Csipler va fi gazda Campionatului Național de spadă seniori feminin/masculin, individual/echipe.

Sătmărenii au câștigat medaliile de bronz în întrecerea juniorilor la floretă masculin echipe.

Sătmăreanca Ana Tomșa (CS Satu Mare) a fost protagonista întrecerii feminine de azi, impunându-se în concursul feminin individual de spadă juniori. Ana a învins-o în finală pe Emma Șonț (CSA Steaua București), cu 10-9, după un meci echilibrat.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii