banner energy kardio club

Judo U13/U15 | Medalii de argint și bronz pentru sportivii sătmăreni la Campionatul Național

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

În weekend, Sala Sporturilor „Constantin Jude” din Timișoara a fost gazda Campionatului Național de Judo U13 și U15, competiție la care au participat cei mai buni juniori din judo-ul românesc la aceste categorii, atât la masculin, cât și feminin.

Judoka sătmăreni pregătiți de Marian Halas au câștigat două titluri de vicecampioni naționali: Anisia Halas (U15/ctg. 40kg) și Iannis ⁠Marina (U15/ctg. 55kg) și o medalie de bronz prin Serena Halas (U13/ctg. 28kg).

âjudo u13 u15 campionatul national timisoara 1

Rezultatele înregistrate de judoka sătmăreni:

CSM Olimpia Satu Mare:

  • Locul 2: Anisia Halas (U15/ctg. 40kg)

  • Locul 2: Iannis ⁠Marina (U15/ctg. 55kg)

  • Locul 5: Ursu Rafael (U14/ctg. 66kg)

Club Sportiv Satu Mare:

  • Locul 2: Serena Halas (U13/ctg. 28kg)

  • Locul 7: Denis Fiscusan (U13/ctg. 55kg)

Club Sportiv Fusle Security:

  • Locul 7: Vanessa Borbei (U13/ctg. 36kg)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii