Banner blato Livrare

Handbal. Înfrângere pentru CSM Satu Mare în ultima etapă a turului Diviziei A la handbal

Astăzi, în sala Antonio Alexe din Oradea s-a disputat partida dintre CSM Oradea şi CSM Satu Mare, meci ce a făcut parte din ultima etapă a turului Diviziei A la handbal masculin.
Handbaliștii orădeni au reușit să câștige cu 31-30, la pauză sătmărenii conducând cu 16-15.
Jocul a fost foarte disputat, demn de un derby al etapei, dar şi pentru partea de nord – vest a ţării în care sătmărenii au condus în permanență la 1-2 goluri, însă finalul de meci a aparținut gazdelor care au reușit să-și păstreze diferența de un gol pe care au preluat-o cu cinci minute înainte de finalul meciului.
Pentru CSM Satu Mare au marcat Mureșan (9 goluri), Ungar (8 goluri), Pop (6 goluri), Rogoz (4 goluri), Mateș (1 gol), Alisie (1 gol), și Petruș (1 gol). condus mai mereu la unu, două goluri diferență.
În urma rezultatelor înregistrate în această ultimă etapă a turului, CSM Satu Mare încheie turul de campionat pe locul 2, cu 30 de puncte, după CSM Făgăraș care va juca mâine contra celor de la Universitatea Craiova.