Handbal | Programul echipelor sătmărene în Campionatele Naționale (10/11 februarie)

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sâmbătă și duminică, echipele sătmărene de handbal au programate meciuri din cadrul Campionatelor Naționale de juniori.

Program Juniori 3 | Seria J | Etapa 12:

Duminică, 11 februarie:
  • ADEP Satu Mare - CSS 2 Baia Mare (11:00)
  • LPS Bistrița - Marta Baia Mare
  • CS AS Alexandru Csepreghi Baia Mare - Academia Minaur Baia Mare 
  • CS Seini stă

Clasament Juniori 3 | Seria J:

1. Academia Minaur Baia Mare 20p
2. LPS Bistrița 16p
3. ADEP Satu Mare 10p**
4. CS Seini 9p*
5. Marta Baia Mare 6p
6.  CS AS Alexandru Csepreghi Baia Mare 2p
7. CSS 2 Baia Mare 0p
*CS Seini (-1pct. nerespectare cerințe vârstă)
**ADEP Satu Mare (-2pct. retragere campionat 2022/2023)

 

Program Junioare 3 | Seria K | Etapa 20:

Sâmbătă, 10 februarie:

  • CSM Olimpia Satu Mare - LPS Satu Mare (10:00)
  • CSS 2 Baia Mare - ACS Alpha Oradea
  • ACS HC Bizău - ACS Mihai Vele Târgu Lăpuș
  • ACS KKS Cămin I - ACS Ersport Salacea (13:00)
  • ACS KKS Cămin II - AHC VM Zalău (15:00)
  • CSS Zalău - Marta Baia Mare

Clasament Junioare 3 | Seria K:

1. AHC VM Zalău 35p
2. LPS Satu Mare 34p
3. ACS HC Bizău 29p 
4. ACS KKS Cămin I 28p
5. Marta Baia Mare 27p
6. CSS Zalău 20p 
7. ACS Alpha Oradea 20p 
8. ACS KKS Cămin II 11p
9. CSM Olimpia Satu Mare 9p*
10. ACS Ersport Salacea 6p
11. CSS 2 Baia Mare 5p
12. ACS Mihai Vele Târgu Lăpuș 0p
* CSM Olimpia Satu Mare (-2pct. nerespectare cerințe vârstă)
* CSM Olimpia Satu Mare (-2pct. retragere campionat 2022/2023)

 

Program Juniori 2 | Seria H | Etapa 10:

Sâmbătă, 10 februarie:
  • LPS Cluj - Academia Minaur Baia Mare
  • CSS 2 Baia Mare - Lic Liviu Rebreanu Turda
  • ADEP Satu Mare - CS Seini (14:30)

Clasament Juniori 2 | Seria H:

1. Lic. Liviu Rebreanu Turda 18p
2. Academia Minaur Baia Mare 14p
3. LPS Cluj 10p
4. ADEP Satu Mare 5p*
5. CSS 2 Baia Mare 3p**
6. CS Seini -7p***
*ADEP Satu Mare (-2pct. retragere campionat 2022/2023)
**CSS 2 Baia Mare (-2pct. neprezentare la joc)
***CS Seini (-7pct. nerespectare cerințe vârstă)

 

Program Junioare 2 | Seria G | Etapa 12:

Vineri, 9 februarie:
  • ACS Arieșul Turda Volei-Handbal - Gloria 2018 Bistrița-Năsăud
Duminică, 11 februarie:
  • CSM Olimpia Satu Mare - LPS Bistrița (13:00)
  • AHC VM Zalău - Marta Baia Mare
  • ACS KKS Cămin Satu Mare - CSS Zalău (14:00)

Clasament Junioare 2 | Seria G:

1. Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 23p
2. Marta Baia Mare 17p
3. CSM Olimpia Satu Mare 14p*
4. AHC VM Zalău 13p
5. LPS Bistrița 6p 
6. ACS KKS Cămin Satu Mare 6p
7. ACS Ariesul Turda Volei-Handbal 5p
8. CSS Zalău 4p
*CSM Olimpia Satu Mare (-2pct.retragere campionat 2022-2023)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii